Večer v znamenju številke 7 – Gogi in sedma zaporedna zmaga!

V nedeljski popoldanski matineji, za evropske košarkarske navdušence pa v idealnem terminu, se je Miami doma pomeril z Milwaukeejem.

Vročica je zabeležila še sedmo zaporedno zmago, predvsem po odlični igri v drugem polčasu, ko se je dokončno razigral Goran Dragić, ponovno je bil najboljši strelec tekme, dosegel je 25 točk (met iz igre 17:9, trojke 6:4).

V prvem polčasu je imel pobudo Milwaukee, ki je vodil tudi za 8 točk, ob koncu polčasa je imel minimalno prednost dveh točk. Tretjo četrtino pa je Miami dobil 30:16 in ‘nikoli več pogledal nazaj’. Miami je v tem delu naredil delni rezultat 14:0, Gogi pa je v zadnji četrtini poskrbel, da je zmaga ostala na Floridi – v tem času prispeval 11 točk, zadel je tri trojke iz štirih poskusov.

Gogi je s sireno zaključil tudi prvi polčas:

Na drugi strani je Giannis dosegel 22 točk.

To je bila najvišja zmaga v nizu sedmih tekem, najvišja razlika je pred to tekmo znašala osem točk. Po 14-ih tekmah premora se je po poškodbi vrnil Justise Winslow in dosegel 3 točke ter 4 asistence.

Miami naslednjih devet tekem izmed enajstih igra v gosteh. Prva tekmo Gogija in soigralce čaka že jutri v Chicagu.