Večer v znamenju rekorda Westbrooka, poraz Chicaga

Russel Westbrook je izenačil dosežek Oscarja Robertsona po doseženih trojnih dvojčkih v eni sezoni. Pri Zmagi Oklahome nad Milwaukeejem je dosegel 12 točk ter 13 skokov in asistenc. To je bil že njegov sedmi trojni dvojček zapored, na večni lestvici v tej kategoriji pa se je izenačil z Wiltom Chamberlainom na četrtem mestu – oba imata zdaj 78 trojnih dvojčkov. Na tretjem mestu večne lestvice je trener Milwaukeeja Jason Kidd, ki je v karieri dosegel 107 trojnih dvojčkov.

New York Saše Vujačića (igral je slabih pet minut in vpisal eno asistenco) je doma premagal Chicago. Za domače je Carmelo Anthony dosegel 23 točk, Pri Chicagu pa jih je Jimmy Butler dal 26.

Od preostalih ekip, ki se borijo za končnico na vzhodu, je Indiana doma premagala Toronto (108:90), Paul George je dosegel 35 točk. Za provokacijo je ob koncu tekme poskrbel Lance Stephenson, ki je tik pred iztekom časa ob visokem vodstvo svoje ekipe dosegel še dve točki iz polaganja, čeprav se obramba ni več igrala. Charlotte, nocojšnji tekmec Miamija, je bil poražen v Washingotnu (111:118). Kemba Walker je dosegel 37 točk.

Prvaki iz Clevelanda so bili doma boljši od Orlando, danes pa jih čaka derbi za prvo mesto v vzhodni konferenci proti Bostonu.

Izpostaviti velja še strelski dosežek Brooklyna, skupaj so pri zmagi nad Philadelphijo dosegli 141 točk, v prvem polčasu kar 81.

Denver je dosegel pomembno zmago nad New Orleansom (134:131), Danilo Galinari je dosegel 28 točk, odličen je bil ponovno Nikola Jokić – dosegel je 21 točk in imel 12 skokov. Anthony Davis je na drugi strani dosegel 41 točk.

San Antonio je po podaljšku premagal Memphis in s tem prvič v zgodovini kluba v dveh zaporednih sezonah presegel mejo 60 zmag v rednem delu.

Z odličnimi predstavami nadaljujejo tudi košarkarji Golden Statea. Doma so s 121:107 premagali Minnesoto, v napadu je blestel Klay Thompson, dosegel je 41 točk, od tega sedem trojk.