Večer presenečenj: Zmaga Kokoškovih in Clevelanda, Miami boljši od Bullsov

Philadelphia in Milwaukee sta izmed vseh moštev vzhodne konference na domačem terenu v letošnji sezoni najbolj prepričljiva, a tokrat so tako 76ersi kot tudi Bucksi klonili. Cleveland je sploh kot prvi letos slavil zmago v Wells Fargo Centru, Igor Kokoškov pa je kot drugi uspel poraziti Milwaukee. Miami brez Gorana Dragića ugnal Bullse.

Košarkarji Miamija so v Chicagu prišli do pomembne zmage, s katero jim je uspelo prekiniti niz treh zaporednih porazov. Četa Erika Spoelstre, ki še vedno ne more računati na pomoč Gorana Dragića, je večino posla opravila že v prvem polčasu, ki ga je dobila 21 točkami razlike (39:60). Kljub temu, da je Vročica povedla že tudi za 26 točk, se je Bikom v zadnji četrtini nekajkrat uspelo približati le na 4 točke zaostanka, a na srečo Miamija je bil razigran Josh Richardson, ki je preprečil preobrat domačih.

Do druge zmage na zadnjih 5 tekmah je uspelo priti Phoenix Sunsem, ki so tokrat na kolena spravili celo Milwaukee Buckse. Tekmo je z 10 “game-winnerjem” v karieri odločil Jawal Crawford, ki je 0,8 sekunde pred koncem postavil končni rezultat 114:116. Sonca bodo v kratkem potrebovala še kar nekaj zmag, če se bodo želela odlepiti od dna zahodne konference.

Presenečenje so pripravili tudi košarkarji Clevelanda, ki so sploh kot prvi v letošnji sezoni Philadelphio premagali v Wells Fargo Centru. Pred tem je bil izkupiček “Philyja” 10/10. Odlično formo potrjujejo Lakersi, ki so slavili še 7. zmago na zadnjih 8 tekmah.

Liga NBA, 24.11.
Chicago Bulls – Miami Heat 96:103 (26:28, 13:32, 30:18, 27:25)
(Holiday 27 in 13 skokov, LaVine 24 in 9 podaj; Richardson 27, Whiteside 18 in 10 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena ni igral.
Luka Dončić (Dallas Mavericks)proti Boston Celtics, nedelja, 25.11., 2.30

Preostale tekme
Brooklyn Nets – Minnesota Timberwolves 102:112 (26:22, 23:32, 23:35, 30:23)
(Harris in Dinwiddie po 18; Rose 25, Towns 21)

Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 112:107* (16:22, 28:30, 31:18, 23:28) (14:9)
(Harrell 22 in 11 skokov, Gallinari 20; M. Gasol 27, 13 skokov in 7 podaj, Jackson Jr. 20 in 7 skokov)

Detroit Pistons – Houston Rockets 116:111* (34:30, 27:26, 17:23, 20:19) (18:13)
(Griffin 28, Drummond 23 in 20 skokov; Harden 33, Capela 29 in 21 skokov)

Atlanta Hawks – Boston Celtics 96:114 (23:45, 22:16, 19:21, 32:32)
(Lin 19 in 10 podaj, Len 17; Baynes 16 in 9 skokov, Tatum 14)

New York Knicks – New Orleans Pelicans 114:109 (28:34, 31:26, 28:30, 27:19)
(Mudiay 27, Trier 25; Davis 33 in 12 skokov, Holiday 22)

Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 112:121 (23:31, 31:23, 29:30, 29:37)
(Embiid 24 in 12 skokov, Redick 23; Hood 25, Sexton 23)

Toronto Raptors – Washington Wizards 125:107 (38:26, 32:36, 31:25, 24:20)
(Leonard 27 in 10 skokov, Lowry in Anunoby po 15; Beal 20, Porter 17)

Indiana Pacers – San Antonio Spurs 100:111 (23:29, 22:25, 24:28, 31:29)
(Bogdanović 21, Sabonis 19 in 16 skokov; Aldridge 33 in 14 skokov, DeRozan 16)

Oklahoma City Thunder – Charlotte Hornets 109:104 (33:31, 29:26, 27:23, 20:24)
(Westbrook 30, 12 skokov in 8 podaj, Schröder 23; Walker 25, Lamb 18 in 5 skokov)

Milwaukee Bukcs – Phoenix Suns 114:116 (30:34, 31:30, 29:27, 24:25)
(Antetokounmpo 35 in 10 skokov, Brogdon 22; Booker 29, Warren 19)

Denver Nuggets – Orlando Magic 112:87 (21:19, 33:22, 26:27, 32:19)
(Lyles 22, Murray 16; Ross 18, Vučević 16)

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 125:97 (24:27, 35:17, 33:29, 33:24)
(Durant 32, Thompson 31, Cook 19; Lillard 23, Nurkić 22)

Los Angeles Lakers – Utah Jazz 90:83 (22:16, 16:22, 26:25, 26:20)
(Ingram 24, James 22, 10 skokov in 7 podaj; Burks 17, Ingles 16)