Večer presenečenj, poraženi tudi prvaki

Ponoči je bilo v ligi NBA odigranih šest obračunov, večer pa bi lahko poimenovali kar večer presenečenj, saj so na izgubili kar trije veliki favoriti, tudi na preostalih treh obračunih pa so slavila moštva, ki so imela slabše razmerje zmaga in porazov.

Morda največje presenečenje so pripravili košarkarji Milwaukeeja, ki so na krilih enega Giannisa Antetokounmpa s 101:118 premagali aktualne prvake iz Clevelanda in jim prizadejali šele tretji poraz v letošnji sezoni. Grk je zasenčil celo velikega Jamesa, saj je v 34 minutah dosegel prav toliko točk, dodal pa še 12 skokov in 5 asistenc. James je bil tokrat daleč od dvojnega dvojčka, kaj šele trojčka, saj je 22 točkam dodal zanj skromne 4 skoke in 4 podaje.

Drugo veliko presenečenje so pripravili košarkarji Orlanda, ki so v gosteh s 95:83 odpravili San Antonio, ki so tako prekinili serijo devetih zaporednih zmag. Za Spurse sta bili usodni predvsem druga in tretja četrtina, ki so ju košarkarji iz Teksasa skupaj izgubili za kar 15 točk ter nekoliko slabši večer njihovih zvezdnikov Leonarda (21 točk in 2 skoka) ter predvsem Gasola (6 točk) in Parkerja (2 točki, 3 podaje). San Antonio je trenutno na drugem mestu zahodne konference, kjer je s 14 zmagami in 4 porazi izenačen z Los Angeles Clippersi.

In prav Clippersi so poskrbeli za še tretje veliko presnečenje in sicer so po dveh podaljških klonili proti skromnemu Brooklynu, ki je do tega obračuna letos zbral le 4 zmage. Clippersi so imeli zmago takorekoč že v žepu, saj so dobili prve tri četrtine, nato pa zadnjo izgubili s 21:34, s čemer so Mrežice izid izenačile in sledil je podaljšek. V tem sta obe moštvi dosegli po 11 točk in tako je sledil še drugi podaljšek, kjer pa so bili uspešnejši košarkarji Brooklyna, ki so po zaslugi Kilpatricka (38 točk, 14 skokov), ki je v zadnjem podaljšku zbral 5 točk in 2 skoka, podaljšek dobili s 9:5 in tako slavili veliko zmago.

Kot omenjeno so slavila še tri moštva s slabšim razmerjem zmag in porazov in sicer so Utah Jazzi visoko s 101:120 premagali Houston Rocketse, katerim tokrat ni pomagalo niti 26 točk Hardna in 24 točk Gordona.

Končno je do izraza prišla tudi odlična igra najboljšega strelca in blokerja, Anthonya Davisa, ki je s 41 točkami in 16 skoki Pelicanse iz New Orleansa popeljal do zmage (88:105) nad letos sicer solidnimi Los Angeles Lakersi. Razlog za slabšo predstavo Jezernikov gre pripisati tudi odsotnosti Younga, ki si je po dveh minutah igre poškodoval ahilovo tetivo.

Do nove zmage pa je tokrat prišel tudi Beno Udrih, ki je z Ditroitom slavil na obračunu proti Sršenom iz Charlottea. Udrih je na parketu preživel 20 minut, v tem času pa je dosegel 7 točk in dodal še skok in 7 podaj in tako pristavil svoj delež k zmagi 112:89.

Liga NBA, redni del sezone, 29. 11.:

DETROIT PISTONS – Charlotte Hornets  112:89
(Harris 24, Morris 18, Caldwell-Pope ; Walker 23, Belinelli 11)

Los Angeles Clippers – BROOKLYN NETS  122:127 (po dveh podaljških)
(Paul 26 (10 skokov, 13 podaj), Jordan 21 (23), Redick 18 ; Kilpatrick 38 (14 skokov), Lopez 27)

Cleveland Cavaliers – MILWAUKEE BUCKS   101:118
(James 22, Irving 20, Love 13 (13 skokov) ; Antetokounmpo 34 (12 skokov), Parker 18, Beasley 17)

Los Angeles Lakers – NEW ORLEANS PELICANS  88:105
(Randle 12 (10), Mozgov 10 (9 točk) ; Davis 41 (16 skokov), Holiday 22)

ORLANDO MAGIC – San Antonio Spurs  95:83
(Ibaka 18, Fournier 13, Gordon 11 ; Leonard 21, Aldridge 16, Ginobili 13)

Houston Rockets – UTAH JAZZ  101:120
(Harden 26, Gordon 24 ; Hayward 31, Hood 19)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017)
Beno Udrih (Detroit Pistons): 20 minut, 7 točk (3/4 za dve, 1/1 za tri, 0/0 PM), 1 skok, 7 podaj