Večer preobratov, mejnik Popovicha

Na večeru preobratov in povratkov so v ligi NBA slavile vse ekipe gostiteljice.

Na derbiju je Boston uspel premagati Houston, čeprav je Houston vodil že za 26 točk, Al Horford pa je tik pred koncem poskrbel, da je zmaga ostala na vzhodu. Houston je dobil prvo četrtino za 20 točk, drugo še za štiri. V drugem delu pa sledil popoln preobrat Keltov, ki so prvič povedli šele z odločilnim košem Horforda. Marcus Smart je v zadnji minuti izsilil dve osebni napaki v napadu Jamesa Hardna med izvajanjem avta, tako da Houston niti ni imel možnosti izničiti vodstva edinega vodstva Bostona.

Pri zmagovalcih je Kyrie Irving dosegel 26 točk, za Rakete, ki so igrale brez Chrisa Paula, je James Harden dosegel 34 točk.

Tudi Milwaukee je doma proti Minnesoti zaostajal že za 20 točk, na koncu pa zmagal 102:96, zadnjo četrtino je dobil 27:12. Eric Bledsoe je za zmagovalce dosegel 26 točk, na drugi strani Karl-Anthony Towns 22.

Tretja tekma s preobratom se je igrala v Portlandu. Phialdelphia je sredi tretje četrtine vodila za 18 točk, potem pa je sledil preobrat domačinov, ki so zadnjo četrtino dobili z rezultatom 42:25. CJ McCollum je dosegel 34 točk, pri poražencih Joel Embiid 29.

Orladno je z zmago nad Detroitom prekinil niz devetih zaporednih porazov, San Antonio pa je bil doma prepričljivo proti New Yorku, trener Gregg Popovich pa se je z zmago na večni lestvici po številu zmag na petem mestu izenačil z legendarnim Georgom Karlom, oba imata 1175 zmag.