Vašl odločil s trojko, Laščani imeli +16

Laščani so drugi finalist Lige Nova KBM. Moštvo trenerja Aleša Pipana je v gosteh s 77:74 porazilo žilave Škofjeločane, pri katerih se je z 22 točkami izkazal Robi Abramovič. Za Laščane je še dve več dodal Jamar Natahaniel Ambrams.

Liga Nova KBM, četrtfinale, 2. tekma, 15.5.
LTH Castings – ZLATOROG 74:77 (22:21, 15:22, 18:20, 19:14)
(Abramovič 22, Morina 16, Čančar 15, Radulović 14; Abrams 24, Booker in Vašl po 12, Jurak 10)

Zmaji ali sosedje

Laščani bodo tekmeca v polfinalu dobili v torek, ko se bosta na tretji odločilni tekmi udarila Union Olimpija in Tajfun.

+16

V prvem polčasu sta bili ekipi poravnani, prednost pa so si gostje ustvarili ob koncu uvodnih 20 minut. 37:43 je bilo ob koncu. Nadaljevanje je pripadlo gostom, ki so s serijo 0:10 pobegnili na 37:53. A se Škofjeločani niso predali – do 30. minute so znižali na 55:63.

Morina in Robi

V zaključku tekme so v 39. minuti prek Gezima Morine prišli na 69:71, s košem Robija Abramoviča pa na 71:73. Po minuti odmora je zmagovalca s trojko odločil Miha Vašl.

Dober posel

Zlatorog gre v boj za naslov prvaka, v Škofji Loki pa so lahko ponosni na sezono. Trener Aleksander Sekulič je s pomlajeno ekipo naredil dober posel.