Valencia zmagovalka španskega superpokala

Rubrika: Evropske lige

Valencia je osvojila prvo lovoriko v novi sezoni. V finalu španskega superpokala je premagala Gran Canario, ki je bila v polfinalu boljša od Real Madrida našega Luke Dončiča (v polfinalu je Luka že zaigral po poškodbi gležnja in dosegel 6 točk, Anthony Randolph je dosegel 2 točki). Valencia je v polfinalni tekmi premagala Unicajo iz Malage.

Po velikih težavah Valencie v napadu je Gran Canaria dobila prvi polčas z nizkim rezultatom 32-23. Že v tretji četrtini pa je Valencia prešla v vodstvo, ki ga ni več spustila iz rok do konca tekme.

Najboljši strelec in igralec tekme je bil Bojan Dubljević, ki je dosegel 25 točk in 7 skokov. San Emeterio je dodal 16 točk. Marcus Eriksson je za poražence dosegel 13 točk.