ALL STARS: Dimec MVP, Vašlu trojke, zabijanje pa Saviču

Jubilejni, 25. All-Stars je na Vrhniki minil povsem po željah vseh domačih košarkarskih navdušencev. Kar dve od treh posebnih tekmovanj so namreč osvojili domači igralci, nov vrhniški košarkarski junak pa je postal zmagovalec tekmovanja Sveta vladar v zabijanju, Rok Savič. Najkoristnejši igralec članske tekme je postal Žiga Dimec, ki je dosegel 31 točk.

ALL-STARS 2015, VRHNIKA
(Dvorana Antona Martina Slomška)
EKIPA ŽIGE DIMCA –
Ekipa Matica Rebca 126:117 (25:41, 41:19, 33:32, 27:25)
Ekipa Žige Dimca:
 Kos 4, Dimec 31 (11 skokov), Drobnjak 8, Lelić 8 (6 podaj), Močnik 6 (8 podaj), Kosi 7 (5 skokov), Abramovič 21 (6 skokov), Pavić 12 (10 skokov), Miljković 8, Špan 7 (11 podaj), Vašl 12, Parker 2.
Ekipa Matica Rebca: Rebec 12 (11 podaj), Remekun 29 (5 skokov), Zagorac 5, Ponjavić 7, Brglez 6, Barbarič 5, Čančar 14, Rizman, Mesiček 13 (8 podaj), Kastrati 10, Julević 7, Bolčina 9.

Najboljši igralci, ki nastopajo v domačem prvenstvu, so bili razdeljeni v ekipi Žige Dimca in Matica Rebca (oba Krka), ki sta pred tem prek spleta dobila največ glasov. Zmagali so igralci Žige Dimca pod vodstvom trenerja Dejana Mihevca (Tajfun) s 126:117.

Dimec, ki je metal 15:17, je imel v boju za najimenitnejši posamični naslov, MVP, hudo konkurenco; v svoji ekipi Roberta Abramoviča (LTH Castings) z 21 točkami in metom 7:10 za tri točke, v nasprotni pa Coryja Remekuna (Rogaška) z 29 točkami.

Bolj kot tekma so bila v ospredju različna tekmovanja. V metanju trojk je Miha Vašl (Zlatorog) premagal Mensuda Julevića (Lastovka), zmagovalci spretnostnega izziva so bili domači igralci Jaka Petek, Jaka Kos in Jan Kos, na Vrhniki, ki nastopa v 4. SKL zahod, pa je ostal tudi naslov v zabijanju. Na veliko veselje mlade domače publike je slavil 17-letni Rok Savič.

:: VIDEOPRENOS TEKEM Z VRHNIKE

:: V ŽIVO TWITTER KZS.SI

Tekma fantov U13:
BELI U13 –
Zeleni U13 58:57 (14:11, 15:10, 16:18, 13:18)
Beli U13: Turk 5, Žlajpah 3, Hočevar, Gros 6, Mirtič 2 (7 skokov), Omers 2 (5 skokov), Urh 2, Jug 12 (7 skokov), Mikuš 4, Oberlajt 13, Kosi, Trifunović 9.
Zeleni U13: Zajc 5, Boršič 4, Gliha 7, Ukmar 2, Sattler 5, Tamše 1, Šuster 17, Ciani 2 (6 skokov), Drobež 2, Flerin 10 (7 skokov), Hrenovec, Sivka 2.

:: STATISTIKA
:: POSNETEK TEKME
:: FOTOGALERIJA

Moštvi na tekmi fantov U13 sta se razigrali ob koncu prvega polčasa, nekaj lepih akcij pa je uspelo ekipi belih, ki si je do začetka tretje četrtine tudi priigrala nekaj točk prednosti. V tretjem delu igre so bolje zaigrali tudi Zeleni in zaostanek znižali, ob koncu četrtine pa je za navdušenje vseh poskrbel Andraž Šušter s košem ob zvoku sirene.

To je Zelenim dalo krila in manj kot pet minut pred koncem so se približali na le dve točki zaostanka, a za preobrat je zmanjkalo časa. Ekipa belih je tako na koncu slavila zmago s točko razlike, 58:57.

NAJBOLJ BORBEN KOŠARKAR TEKME FANTOV U13: Jaka Oberlajt.

Tekma fantov U16:

BELI U16-1 – Zeleni U16-1 64:45 (16:16, 12:8, 19:10, 17:11)
Beli U16-1: Kmetič 6, Božak 11, Jančar Jarc 2, Gavrič 5 (5 skokov), Aringer 6, Torej 10, Nerat 3, Hodžić, Daneu 4 (6 skokov), Šćekić 2, Kuralt 9 (7 skokov), Glas 3, Hrabar 3.
Zeleni U16-1: Smodiš 1, Medved, Prepelič 6, Dražovič 1, Pučnik 3, Mihelj 5, Smrekar 4, Dragan 17 (14 skokov), Babšek Vrečko, Prevodnik, Baša, Novak 3, Sovre Nemanič 5.

Druga tekma dneva ni bila tako izenačena, kot prva, igralci obeh ekip pa so kljub vsemu postregli z lepimi akcijami in atraktivnimi potezami. Pri Zelenih je odlično igral Nik Dragan, ki je vknjižil 17 točk in kar 14 skokov. Beli so tekmo prelomili v drugem polčasu, ko so se oddaljili s parado trojk, nato pa visoko prednost zadržali do konca tekme in zabeležili zmago s 64:45.

NAJBOLJ BORBEN KOŠARKAR PRVE TEKME FANTOV U16: Jure Daneu.

BELI U16-2 : ZELENI U16-2 (13:25, 12:15, 11:8,
Beli U16-2:
Rener 4, Jogan (9 skokov), Blatnik 6, Malečkar 4, Vujačič 10, Derajič 2, Musienko 10 (5 skokov), Kos 1, Ličen 3, Nikočevič, Stanišič, Radovič 6 (12 skokov), Derenčin 8 (6 skokov), Kellner.
Zeleni U16-2: Andolšek Heine 10, Strel 17 (5 skokov), Bolčina 2, Janežič 7 (9 skokov), Gorbachov 2 (7 skokov), Godec 2, Kotnik 8, Stavrov 5, Maček 2, Šajn 2, Lubaj, Benič 6, Tabak.

Zeleni so si že v prvem polčasu z zelo dobrim metom iz igre priigrali visoko prednost 15 točk (40:25). V drugih 20 minutah so Beli nekoliko znižali zaostanek, a za preobrat jim je zmanjkalo športne sreče.

NAJBOLJ BORBEN KOŠARKAR DRUGE TEKME FANTOV U16: Jakob Strel.

Tekma fantov U18:

BELI U18 – Zeleni U18 60:56 (14:20, 14:13, 17:15, 15:8)
Beli U18: Macura 1, Bratec 2, Širovnik 4, Janežič 6, Jurček 18 (5 skokov), Ravnik 2, Grdadolnik, Klanjšček 2, Vesel 8, Stipaničev 2, Šuša 7 (5 skokov), Kosin 5, Strmčnik 3.
Zeleni U18: Mulaomerović (6 skokov), Savič 5, Ožegovič 4, Škedelj 7, Kerič 11 (5 skokov), Žepič 6 (5 skokov), Kunc 7, Omladič 7, Mlakar 2, Kralj 2, Oman 2, Tomažič 1, Klavžar 2.

Zagotovo najbolj zanimiva in izenačena tekma dneva. Zeleni so začeli bolj podjetno in že v prvi četrtini zadeli štiri trojke, a so se Beli na začetku tretje četrtine vrnili v igro in povedli, v sklepni del tekme pa so tri točke naskoka vseeno odnesli Zeleni (48:45).

V zadnje štiri minute sta moštvi krenili poravnani na 53. Ekipi sta se izmenjavali v vodstu vse do konca. Pri rezultatu 56:56 je jeziček na tehtnici na stran Belih najprej prevesil Žiga Jurček, svoje pa je za končnih 60:56 dodal še Jakov Stipaničev.

NAJBOLJ BORBEN KOŠARKAR TEKME FANTOV U18: Žiga Jurček.

Tekma fantov U20:

Beli U20 – ZELENI U20 82:97 (24:30, 23:16, 14:24, 21:27)
Beli U20: Kosi 1, Martinčič 13, Janc 5 (6 skokov), Durnik 13, Grubelič 3, Pirc 21 (12 skokov), Matijevič 5, Brodnik 9, Barič 4, Steiner 8 (8 skokov).
Zeleni U20: Kovačević 12, Lisica 7 (6 skokov), Čančar 21, Rožanc 15, Sajevic 12 (11 podaj), Košir, Habat 6 (5 skokov), Jordan Rojko 4, Marinč 4, Stopar 16 (10 skokov).

Kandidati za reprezentanco U20 so v tekmo krenili hitro, vse skupaj pa so, vsaj od začetka, bolje izkoristili Zeleni. Toda ekipa belih se je v drugi četrtini vrnila v igro, a so v drugem polčasu na parketu znova prevladovali igralci v zelenih dresih. Pred zadnjimi desetimi minutami so imeli tako varovanci Aleksandra Sekuliča devet točk naskoka (70:61), visoko prednost pa so zadržali vse do samega konca, in zmagali s 97:82.