V ŽIVO: Slovenija U20 igra 2. tekmo na Adidasovem kampu

Slovenska U20 reprezentanca v sklopu priprav na evropsko prvenstvo sodeluje na Adidas kampu v Trevisu. Slovenci so na prvem srečanju izgubili proti selekciji Amerike. Danes bodo varovanci Aleksandra Sekulić igrali proti ekipi Path, v nedeljo pa proti ekipi All Star.

Selektor Aleksander Sekulič (foto: Kzs.si)

Moška reprezentanca do 20 let se ta vikend v sklopu priprav na evropsko prvenstvo meri na Adidas kampu v Trevisu. Izbrana vrsta Aleksandra Sekulića bo od 15. do 23. julija igrala na evropskem prvenstvu na Kreti.

Prvo tekmo na turnirju so slovenski košarkarji izgubili proti selekciji ZDA. Američani so že na sredini prve četrtine vodili z osmimi točkami razlike, odločila pa je predvsem druga četrtina, ki so jo gostje dobili s 13 točkami razlike. Slovenski igralci so le v tretjem delu tekme dosegli več kot trinajst točk. Američani so bili boljši skozi celotno srečanje in na koncu zasluženo slavili z rezultatom 79:54.

Za slovensko reprezentanco je Žan Mark Šiško dosegel 17 točk, k temu pa je dodal pet skokov. Šiško je bil tudi edini, ki je za slovensko četo dosegel več kot deset točk. Nejc Martinčič in Nejc Barič sta dosegla po osem točk.

Slovenijo v soboto in nedeljo čakata še dve tekmi v sklopu Adidas Kampa. V soboto bodo Slovenci igrali proti ekipi Pot, v nedeljo pa še proti moštvu All Star. Po turnirju v Trevisu slovenske košarkarje do 20 let čaka nekaj dni odmora, nato pa nadaljevanje priprav v Laškem.