V Sevnici je danes potekal že 7. po vrsti mednarodni košarkarski turnir Vulco – Sava Avto, kjer so igrali košarkarji rojeni leta 1998 in mlajši. Naslov prvaka je vnovič osvojila Union Olimpija, ki je že tretjič najboljša. V finalu je s 94:70 ugnala Krko. Bron je šel v Rogaško Slatino, četrto mesto pa igralcem zagrebške Dubrave.

Iz Madrida se je dopoldan javil tudi Luka Dončić, ki je s to generacijo leta 2011 osvojil prvi turnir, danes pa je udeležencem zaželel vse dobro.

„Že sedmič smo pripravili močan turnir, ki je spet povezal Slovenijo in Hrvaško. Upam, da so se naši gostje v Sevnici počutili dobro,“ je po koncu še enega košarkarskega spektakla povedal vodja organizacijskega odbora Milan Jamšek iz podjetja Sava Avto, ki je bil s poslovnimi partnerji Goodyear, Dunlop Sava tires in njihovo servisno mrežo Vulco glavni organizator turnirja, soorganizator pa Zavod KŠTM Sevnica.

Košarkarski program v Sevnici so popestrili tudi z individualnimi in ekipnimi igrami:

zmagovalec v metanju trojk: Matevž Mlakar (UOL)
Vulcov izziv: Olimpijina trojka Samar, Ščekić, Gorbačov.

Podeljene so bile tudi posamične nagrade:

MVP turnirja: Žiga Jurček (UOL)
najboljši strelec turnirja: Luka Božak (Rogaška)

Nagrade najboljšim so podeljevali Bogo Kraševec, vodja prodaje v Goodyear Slovenija, Janez Drvarič, župan občine Sevnica Srečko Ocvirk in Milan Jamšek.

„Verjamem, da je bil turnir odličen, da ste se v Sevnici dobro počutili in da je bilo dovolj tekmovalnega duha. Če ne bi bilo tako in ne bi vse to nekdo organizacijsko sestavil, se zagotovo ne bi še sedmič vrnili v Sevnico,“ je dejal župan Ocvirk, ki je ob tej priložnost s knjigo počastil in nagradil Boga Kraševca in Janeza Drvariča.

„Pokazali ste srčnost in borbenost, zato vam vsem čestitam,“ je meddrugim povedal Bogo Kraševec, ko se v imenu partnerja in podpornika turnirja obrnil na zbrane v sevniškem športnem domu.

Vulco – Sava Avto mednarodni košarkarski turnir, Sevnica, 18.3.

tekma za 1. mesto:
UNION OLIMPIJA – Krka 94:70 (31:24, 22:12, 24:19, 17:15)
UOL: Ščekić 10, Samar 2, Dragan 13, Gorbačov 13, Jurček 32, Daneu 2, Mlakar 4, Klanjšček 5, Jamšek 2, Janežič 12
Krka: Gliha 6, Vidrih 13, Škedelj 12, Šteblaj 11, Medved 5, Šiška 12, Mori 2, Šmajdek 9.

tekma za 3. mesto:
ROGAŠKA
– Dubrava 84:67 (23:16, 18:22, 22:13, 21:16)
Rogaška: Božak 25, Vujačič 21, Tabak 21, Napotnik 8, Škorjanc 6, Leskovar 3, Klasič 2.
Dubrava: Krnjaić 2, Glasnović 13, Mikulić 16, Sedlo 5, Božić L. 5, Bilić 3, Radić 19, Božić 4.

polfinale:
UNION OLIMPIJA – KK Rogaška 69:67 (9:15, 18:20, 25:17, 17:15)
UOL: Ščekić 4, Samar 5, Dragan 4, Gorbačov 11, Janežič 7, Jurček 16, Mlakar 14, Jamšek 6, Janežič 2
Rogaška: Božak 25, Vujačič 19, Leskovar 1, Tabak 10, Klasič 3, Napotnik 9.

KRKA – Dubrava 79:70 (19:16, 14:11, 27:17, 19:26)
Krka: Gliha 9, Vidrih 11, Škedelj 17, Šmajdek 2, Smodiš L. 3, Šteblaj 5, Volkar 4, Medved 8, Menger 2, Šiška 9, Šmajdek J. 9.
Dubrava: Krnjaić 9, Glasnović 17, Mikulić 11, Sedlo 12, Božić 2, Bilić 11, Radić 8, Božić M. 5.

Šiška 36, Dončić 35

Pogled v zgodovino razkriva, da je prvi prvak turnirja leta 2011 postala Olimpija, ki je v finalu z 91:85 ugnala Cibono. V dresu zmajčkov je bleste Luka Dončić, ki je dosegel v finalu kar 35 točk. Leto za tem je slavila Krka, ki je bil po podaljšku ugnala prav Olimpijo, Matic Šiška je prispeval 36 točk. Zadnji naslov je lani pripadel Olimpiji, dvakrat je bila najboljša zagrebška Dubrava (2014 in 2015), enkrat pa Krka.

Dosedanji finalni obračuni na turnirju Vulco – Sava Avto mednarodni košarkarski turnir: