Olimpiji uspelo na krilih Lešića, Laščani s kopico težav

Union Olimpija je z zmago (90:88) izsilila tretjo odločilno polfinalno tekmo, ki bo v četrtek v Laškem. Ljubljančane je reševal Sava Lešić (25 točk), v taboru Laškega sta se z 18 točkami izkazala Miha Vašl in Jamar Abrams.

Gostje v težavah

Laščani so imeli na celi tekmi precej težav: Goran Jurak in Chris Booker sta si hitro nabrala osebne napake, tri tehnične napake je dobila klop gostov, za nameček se je poškodoval še Abrams.

Niso prelomili tekme

Olimpija si je prvo konkretno prednost nabrala osem točk naskoka (14:6). S serijo 1:10 so se Laščani hitro vrnili v igro. Olimpija je nov beg uspel v 2. četrtini (32:23), na polčas pa so zmaji odšli s sedmimi točkami prednosti (42:35).

V nadaljevanju so imeli domačini pobudo, a ni bilo moči, da bi tekmeca zlomili. Čeprav so imeli že 10 točk prednosti (64:54). Do 32. minute je prednost skopnela (66:64).

V zadnji četrtini se je vnovič izkazal Nejc Barič (7 točk, 1 skok, 1 podaja).

2305_statistika
Statistična primerjava (foto: Kosarka.si)

Slab met za 3, a kar 46 prostih metov

Ob pogledu na statistiko se izkaže, da je Olimpija zmagala kljub slabemu metu za tri (20%), a je imela skoraj enkrat več prostih metov (46 Vs 24)!

Vujo greši

V 37. je bilo že 81:69, a so gostitelji poskrbeli za razburljivo končnico! V zadnji minuti in 45 sekund (bilo je 87:78) so Laščani prišli do 90:88. Danijel Vujasinović je imel na voljo dva prosta meta, a je zgrešil, domače slavje se je lahko začelo!

Liga Nova KBM, polfinale, 2. tekma, 23.5.
UNION OLIMPIJA – Zlatorog 90:88 (24:23, 18:12, 22:22, 26:31)
UOL: Robinson 16 (5 podaj), Nikolič 9 (5 skokov), Lapornik 5, Lešić 25 (5 skokov), Zagorac 15 (4 skoki), Pavličević 2 (4 skoki, 3 podaje), Mahkovci 9 (4 skoki), Zakis 9.
Zlatorog: Jurak 2, Booker 10, Vašl 18, Abrams 18, Vujasinović 6 (4 skoki, 4 podaje), Barič 14, Jeftić 10 (4 skoki), Đekić 5, Čebašek 5.