Grosuplje v lov na 3. naslov, Helios na premieri proti dvema evropskima prvakoma

v rubriki
Mlajše selekcije
s kategorijo
Novice
.

V Sevnici so se s tekmo Helios Suns – Krka končale kvalifikacije za dve prosti mest na Božičnem pokalu 2017, ki ga bo med 26. in 29. decembrom gostil zagrebški klub KK Dubrava. Vozovnici za Zagreb so si priigrali Grosupeljčani in Domžalčani, tretje mesto je pripadlo Petrol Olimpiji, četrto pa Krki. V spretnostno-hitrostnem zadevanju košev za pokal Sava Avto so bili najboljši igralci Petrola Olimpije v postavi Vukašinm Todorović, Nal Belko, Lon Ličan. Srebro je osvojilo Grosuplje, bron Helios Suns, četrta je bila Krka.

Tekmovanje/kvalifikacije je gostila ekipa zbrana okoli košarkarskega zanesenjaka Milana Jamška (Sava Avto), ki je združil moči v zgledno sodelovanje z Borisom Gnjidićem (KK Dubrava). Poleg Gnjdića so si turnir v mestu ob Savi ogledali še Janez Drvarič, Peter Hojč, Vladimir Anzulović in Žiga Drvarič.

Grosupeljčani, so dvakratni zaporedni zmagovalci turnirja v Dubravi, se bodo v rednem delu letošnje izvedbe turnirja merili z Akademijo Ratgeber, Dubravo in Zadrom; tekmeci Helios Sunsev pa so Zagreb, Split in Partizan.

Kvalifikacije za Dubrava Cup 2017, Sevnica, 9.12.

GROSUPLJE – Krka 43:25 (12:6, 14:4, 8:11, 9:4)
Grosuplje: Žvegla 5, Grebovič 2, Benčnina 10, Kutnar 9, Strnad 2, Škorjanc 15
Krka: Anzulović 6, Vujasin 2, Žnidaršič 2, Kovačič 2, Faleskini 2, Lihteneger 2, Petković 9.

HELIOS SUNS – Petrol Olimpija 52:34 (7:11, 11:8, 23:10, 11:55)
Helios Suns: Klavžar 27, Pajnič 4, Vide 15, Filipovski 2, Pehlič 4
Petrol Olimpija: Koruza 7, Šmitran 6, Ličan 2, Lampret 3, Todorović 8, Belko 5, Osojnik 3.

GROSUPLJE  – Helios Suns 63:53 (19:20, 17:8, 13:12, 14:13)
Grosuplje: Rozman 2, Žvegla 13, Kočevar 2, Benčina 9, Kutnar 13, Strnad 2, Škorjanc 23
Helios Suns: Babič 7, Klavžar 23, Pajnič 9, Vide 6, Hribar 3, Rape 2, Filipovski 3.

Krka – PETROL OLIMPIJA 23:68 (5:18, 6:23, 3:18, 9:9)
Krka: Anzulović 9, Vujasin 2,Žnidaršič 3, Bučar 2, Macele 1, Kovačič 2, Faleskini 2, Lihteneger 2.
Petrol Olimpija: Koruza 3, Šmitran 8, Ličan 12, Lampert 6, Todorović 11, Belko 8, Malovčič 6, Osojnik 4, Jeglič 5.

Petrol Olimpija – GROSUPLJE 51:54 (13:17, 20:6, 10:14, 8:17)
Petrol Olimpija: Koruza 6, Šmitran 7, Ličan 7, Lampret 7, Todorović 7, Belko 10, Malovčić 2, Osojnik 10.
Grosuplje: Vidmar 7, Žvegla 4, Kočevar 4, Benčina 9, Kutnar 11, Škorjanc 19.

HELIOS SUNS – Krka 46:35 (15:6, 10:10, 14:7, 7:12)
Helios Suns: Sazonov 3, Babič 3, Kovač 5, Klavžar 7, Pajnič 6, Vide 5, Pirman 4, Hribar 5, Rape 4, Pehlič 4.
Krka: Vujasin 4, Bobnar 7, Žnidaršič 3, Bučar 2, Macele 2, Kovačič 4, Faleksini 2, Lihteneger 6, Petkovič 5.

Končni vrstni red kvalifikacij:
Grosuplje (3-0), Helios Suns (2-1), Petrol Olimpija (1-2), Krka (0-3)