Tajfun nadaljuje košarkarsko pravljico

Tajfun je naslovu državnega prvaka z zmago v Škofji Loki dodal še superpokalni naslov. Ekipa Dejana Mihevca je bila v 12. izvedbi superpokala boljša od Krke, ki ostaja pri štirih naslovih, Olimpija jih ima sedem. MVP finala je postal Braslovčan Sandi Čebular.

VIP

Na tribuni je bilo okoli 500 gledalcev, na VIP tribuni pa poleg obeh klubskih vodstev (predsednik KK Krka Brane Kastelec, Peter Ivančič, Miro Župevec ter Tajfunov predsednik Iztok Špan in član uprave Jože Palčnik) tudi nekdanji generalni sekretar KZS Iztok Rems, ki tekmo spremljal v družbi ex-šefa sodniške organizacije Andreja Jelena. Barve KZS zastopajo direktor Aleš Križnar, generalni sekretar Rašo Nesterović ter podpredsednika Igo Gruden in Gregor Griljc.

Ob parketu so pozorno obračun na igrišču spremljali tudi Matjaž Smodiš, Boris Gorenc, Ivica Jurković in Goran Jagodnik.

Nagrada za Mihevca

Pred začetkom tekme je Janez Drvarič Dejanu Mihevcu izročil priznanje za najboljšega trenerja minule sezone.

Superpokal, 26.9.
TAJFUN – Krka 72:60 (26:16, 23:14, 11:21, 12:9)
Tajfun: Sebić S. 4, Držić 10, Čebular 15, Zimić 2, Clark 12, Ponjavić 8, Drobnjak 9, Bolčina 7, Parker 5.
Krka: Ivanov 11, Lalić 18, Rojc 3, Katnić 3, Sinovec 16, Dimec 2, Lapornik 7.

Prva peterka Krke: Katnić, Mulalić, Lapornik, Ivanov, Lalić
Prva peterka Tajfuna: Clark, Sebič S., Zimić, Čebular, Drobnjak

Tajfun je že v prvi četrtini nadskakal Krko (11:4), s sedmimi točkami se je izkazal Bolčina, pri Krki Sinovec (6). Na semaforju je bilo 26:16, pri indeksu učinkovitosti kar 36:13 za Tajfun. Razmerje pri indeksu  se ni spremenilo po 2. četrtini (60:24 za Tajfun). Krka je imela porazen met za 2 (37,5%), Tajfun je zgrešil le dva poizkusa (11/13) za 2. Državni prvak je bil zbranejši tudi pri metu za 3 (46,2% Vs 30%). Pri Dolenjcih se je med strelce do polčasa vpisalo 6 košarkarjev, pri Tajfunu kar 10.  Aktualni državni prvak si je že ob polčasu nabral 19 točk naskoka.

V drugem delu so Dolenjci strnili svoje vrste, prišli celo na -5, potem pa nezbrano izgubili dve žogi, Tajfun pa je to kaznoval z dvema trojkama. Pomagala ni niti minuta odmora trenerja Ivana Velića, ki je po koncu tekme v garderobi jasno povedal svojim igralcem, da od njih pričakuje bistveno več, predvsem pa boljši odnos.

Pohvale za organizacijo in izvedbo dogodka pa si zasluži domači klub LTH Castings Škofja Loka.