Domžalčani boljši od Krke, odločilna serija 15:2!

Tudi domžalski Helios Suns je prišel do tretje odločilne tekme, ki bo v četrtek v Novem mestu odločala o potniku v finale. Domžalčani so nocoj s 73:68 porazili Krko. Z 12 točkami sta se izkazala Simo Atanacković in Đorđe Lelić. V dresu Krke sta navdušila Ive Ivanov in Jure Lalić (po 17 točk in 8 skokov).

Liga Nova KBM, polfinale, 2. tekma, 23.5.
HELIOS SUNS – Krka 73:68 (16:18, 18:12, 15:24, 24:14)
Helios Suns: Čakarun 10 (8 skokov), Močnik Ja. 10 (6 podaj), Atanackovič 12 (6 skokov), Lelić 12, Robertson 8 (7 skokov), Moćnik 8 (5 skokov), Gorjanc 8, Vončina 5.
Krka: Rebec 9, Ivanov 17 (8 skokov), Lalić 17 (8 skokov), Sinovec 4, Mulalić 10 (7 skokov), Dimec 2, Lapornik 9 (4 skoki, 7 podaj).

2305_statistik1
Primerjava med Helios Sunsi in Krko (foto: Kosarka.si)

Usodna serija

Gostje so v 36. minuti po košu Mirka Mulalića povedli 54:59. V borih dveh minutah so domačini s serijo 11:2 povedli 65:61! Krki ni pomagala niti minuta odmora, ki jo je zahteval trener gostov Vladimir Anzulović, ko je Helios poravnal na 59:59.

Skoraj štiri minute brez točk iz igre

Še več: Helios Sunsi so naredili serijo 15:2, Novomeščani so zapravili pet zaporednih napadov, v slabih štirih minutah pa so dosegli le en sam koš iz igre.