IZJEMNO: Athlete Celje prvak regionalne lige, Prezljeva MVP!

Košarkarice Athlete Celje so nove prvakinje regionalne lige WABA (drugič v zgodovini, prvič leta 2001 na Hrvaškem), v finalu so z 61:57 porazile bolgarsko ekipo Beroe. Celjska košarkarica AnnaMaria Prezelj je bila izbrana za najkoristnejšo igralko turnirja v Črni gori.

Tretje mesto je zasedla Budućnost, ki je bila v malem finalu s 44:41 boljša od Montante.

Celjanke so na turnirju nastopile z najmlajšo zasedbo v zgodovini, za nameček so imele tudi krepko najmanjši proračun med vsemu udeleženci F4.

Liga WABA, F4, finale, 19.3.
ATHLETE CELJE – Beroe 61:57 (18:9, 18:12, 14:11, 11:25)
Evans 16 (12 skokov), Prezelj 15, Ocvirk 12 (17 skokov); Reid 19 (9 skokov).

Košarkaricam Athlete Celja je po letu 2001/2002 osvojiti mednarodno Ligo WABA, v kateri je v tej sezoni nastopalo deset ekip. Celjanke so finale začele izvrstno in si že po nekaj minutah priigrale prednost 14 točk (16:2), do konca prvega dela so se Bolgarke približale, vseeno pa so aktualne slovenske državne prvakinje na odmor odšle s prednostjo 9 točk. Tudi drugi in tretji del srečanja sta potekala po notah Slovenk, ki so zadnjih deset minut začele s prednostjo 18 točk. Bolgarke so nato poskušale pripraviti preobrat, se približale, vendar so Celjanke ohranile mirno kri in srečanje dobile z rezultatom 61:57.

Evansova je pri 58:52 zadela oba prosta meta, enega je dodala še pri 61:54. Bolgarke, pred dobrim tednom dni so Celjanke ugnale za 33 točk, so zadele trojke, a časa za popoln preobrat je zmanjkalo.

Najboljša strelka v dresu novih prvakinj Lige WABA je bila Shante Evans (16 točk in 12 skokov), izkazali sta se tudi Annamaria Prezelj (15 točk) in Larisa Ocvirk (12 točk in 17 skokov).