V Trbovljah padla 6. ekipa z olimpijskih iger!

Slovenska ženska članska reprezentanca je v petek v Trbovljah gostila izbrano vrsto Turčije. Na prvi pravi domači preizkušnji pred evropskim prvenstvom so Slovenke zanesljivo zmagale. V soboto se bodo izbranke Damirja Grgića pomerile še s Poljakinjami.

Pripravljalna tekma, 26.5.
SLOVENIJA – Turčija 76:64 (24:11, 15:18, 23:19, 14:16)
Lisec 23 (8 skokov), Barič 16, Erkić 12 (6 skokov), Oblak 11 (7 podaj), Abramovič 6, Piršič in Trebec po 4; Holingsvorth 19 (11 skokov).

Slovenske košarkarice nadaljujejo priprave na evropsko prvenstvo s stoodstotnim izkupičkom. Še drugič v nekaj dneh so na prijateljski tekmi v Trbovljah premagale Turčijo, sedmouvrščeno reprezentanco s svetovne lestvice FIBA (Turčija je na OI v Riu zasedla 6. mesto, na EP 2011 in 2013 pa je osvojila bron in srebro!). Rezultat je bil 76:64.

Varovanke selektorja Damirja Grgića so s prvo uradno tekmo pred domačimi gledalci hkrati zakorakale v drugo polovico priprav. Štiri zmage, po dve zmagi proti Madžarski ter Turčiji, so lepa popotnica za naslednje štiri tekme, že jutri v soboto na Ježici proti Poljski, 1. junija v Celju s Hrvaško in zaključnima testoma pred odhodom v Prago dvakrat s Črno goro v Podgorici 7. in 8. junija.

Slovenija, ki bo prvič v zgodovini nastopila na evropskem prvenstvu, bo uvodno tekmo na Češkem igrala 16. junija proti Franciji, naslednji dan jo čaka Grčija, 19. junija pa še Srbija.

Priprav v Zrečah in Laškem se udeležuje štirinajst slovenskih košarkaric in prav vse, vključno z bodočo naturalizirano Američanko Marie Shante Evans, je imel selektor Grgić na klopi proti bronasti ekipi z EP 2011 in polfinalistkam SP 2014. Te so pred dnevi na zaprti tekmi v Kranjski Gori nastopile z več ali manj rezervnimi igralkami in izgubila s 23 točkami razlike, tudi tokrat, ko so na parket stopile glavne akterke, pa so bile brez možnosti za uspeh.

Slovenija je že v uvodni četrtini pokazala, kaj je njeno glavno orožje. Trda, nepopustljiva in organizirana obramba je gostjam v desetih minutah pustila doseči zgolj enajst točk, ob odmoru je bila razlika deset točk, po treh četrtinah igre pa je Slovenija še naprej suvereno nadzirala potek tekme (62:48).

Štiri slovenske igralke so imele na koncu dvomestno število točk. Eva Lisec je 23 točkam ob metu 9:11 dodala osem skokov. Nika Barič je dosegla 16 točk (trojke 3:4), Maja Erkić jih je dodala 12 (6 skokov), Teja Oblak pa je zbrala 11 točk, 7 podaj in 5 skokov.

Izjava selektorja Damirja Grgića po tekmi s Turčijo:
Čestitam igralkam za zmago. Danes smo se pomerili z  odlično ekipo Turčije. Na trenutke smo odigrali zelo dobro, imeli smo tudi nekaj padcev. Mislim, da moramo nadaljevati v tem tempu. Dokazali smo, da smo se zasluženo uvrstili na evropsko prvenstvo. Velika zahvala slovenskim navijačem za odlično podporo.

Izjava Eve Lisec po tekmi s Turčijo:
“Čestitam svojim soigralkam in štabu za zmago. Za nami je odlična tekma. Imamo še veliko prostora za napredek. Gremo od tekme do tekme, do evropskega prvenstva imamo še dovolj časa za izboljšanje naše igre. Čaka nas še veliko dela, zato naprej odhajamo s hladnimi glavami.