V STOŽICAH: Srbi premočni

Rubrika: EuroBasket 2015

Slovenska moška članska reprezentanca je v Stožicah izgubila predzadnjo pripravljalno tekmo tega poletja. Reprezentanca Srbije je bila boljša z 79:70. Naš najboljši strelec je bil Alen Omić, ki je dosegel 15 točk.

2708_slo_Srbija
Srbi so bili premočni (foto: Kzs.si)

Pripravljalna tekma, 27.8.
Slovenija – SRBIJA 70:79 (20:22, 13:18, 16:16, 21:23)
Slovenija:
Joksimović, Rupnik, Prepelič 7 (5 podaj), Blažič 7, Nikolić 3, Dragić 14, Zupan, Balažič 9, Zagorac, Dimec, Omić 15 (5 skokov), Klobučar 10, Slokar 5.
Srbija: Teodosić 4, Simonović 4, Bogdanović 9, Bjelica 19, Marković 7 (5 skokov), Kalinić 4 (5 skokov), Milosavljević 5, Raduljica 11, Erceg, Štimac, Nedović 11, Dangubić, Kuzmić 2, Milutinov 3.

Tretji poraz

Osem dni pred začetkom evropskega prvenstva v Zagrebu je slovenska košarkarska reprezentanca odigrala predzadnjo pripravljalno tekmo. Pred skoraj polnimi tribunami v dvorani Stožice je izgubila s Srbijo s 70:79.

Za Slovenijo je to tretji poraz v pripravah na evropsko prvenstvo, za Srbijo pa osma zmaga v devetih nastopih. “Junaki” so morali premoč priznati še Avstraliji in Latviji.

Varovanci selektorja Jureta Zdovca bodo v soboto odigrali še eno pripravljalno tekmo s Srbijo, in sicer ob 18. uri v Banja Luki.

Ujeli so jih

Slovenski košarkarji niso tako navdušili kot prejšnji konec tedna v Kopru, ko so z borbeno igro med drugimi premagali tudi močno vrsto Italije. V tekmo proti aktualnim svetovnim podprvakom so vstopili preveč medlo in plaho, brez prave agresivnosti in borbenosti v obrambi, kar so spretni in hitro igralci Srbije kaznovali s številnimi lahkimi koši.

Srbija je vodila vseh štirideset minut, le dvakrat je bil rezultat izenačen; takoj na začetku tekme in nato v 28. minuti po obdobju najboljše igre Slovenije. Žal je bilo teh sedem oziroma osem minut premalo, da bi lahko izbranci Jureta Zdovca ogrozili zmago Srbije. Ko je ta od izenačenja in minute odmora trenerja Aleksandra Đorđevića zaigrala bolj agresivno, je njena prednost na semaforju hitro narasla. Na začetku zadnje četrtine je bilo 61:49. V zaključku so se “junaki” sicer približali na 67:73, vendar zmage gostom realno niso mogli ogroziti.

Po treh uspehih na turnirju Adecco je tokratni poraz vnovičen dokaz, da lahko Slovenija zmaguje le z maksimalno angažiranostjo in borbenostjo od prve do zadnje minute. Hkrati pa seveda potrebuje vsej enega ali dva razpoložena igralca v napadu. Tudi tokrat sta izstopala le Alen Omić in Zoran Dragić; prvi je dosegel 15 točk ob metu iz igre 6:7, mlajši od bratov Dragić pa zadel štiri trojke iz šestih poskusov in vknjižil 14 točk.

V prvem polčasu je parket zaradi poškodbe gležnja zapustil Uroš Slokar. Z zdravnikom reprezentance Marko Macuro je med odmorom odšel na preventivno rentgensko slikanje, po prvih izvidih pa ne gre za nič resnejšega.

V hram slavnih

Med polčasom so gledalci v dvorani pozdravili nove tri slovenske nekdanje športnike, ki jih je Društvo športnih novinarjev Slovenije danes uvrstilo v Hram slavnih. To so slovenski košarkarski selektor Jure Zdovc, trener nogometašev Srečko Katanec in pokojni alpski smučar Rok Petrovič.

Uvodno srečanje evropskega prvenstva bo Slovenija igrala 5. septembra proti Hrvaški. V predtekmovalni skupini jo čakajo še Gruzija, Nizozemska, Makedonija in Grčija.