V Stožicah so si menda oddahnili: po porazu Benetkah bo kmalu konec tekme

Rubrika: Liga prvakov

Za košarkarji Petrol Olimpije je še eno težko gostovanje, pri Reyer Venezii v Benetkah v košarkarski Ligi prvakov. Varovanci Zorana Martića so v 12. krogu evropskega tekmovanja utrpeli poraz z rezultatom 84:67. Pri Zmajih je dobro predstavo pokazal predvsem Gregor Hrovat, ki je dosegel 24 točk, medtem ko jih je Jordan Morgan dodal 13.

Domačini so izjemno zadevali za 3 (15/28), Olimpija precej bolj skromno!

Liga prvakov, 12. krog, 24.1.
VENEZIA – Petrol Olimpija 84.67
Petrol Olimpija: Kastrati 5, Tratnik 2, Špan 4, Bubnič 4, Badžim 3, Morgan 13, Battel 9, Hrovat 24, Begić 2, Sanon 1.

Naslednja tekma Ljubljančane čaka v soboto, ko se bodo v Hali Tivoli pomerili z zagrebško Cedevito v regionalni Ligi ABA.

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije: »Večino tekme smo odigrali dobro, a smo imeli nekaj slabih trenutkov v prvi in še posebej tretji četrtini. Tretja četrtina je bila ključna, saj so nas prisilili v nekaj neumnih odločitev v napadu. Oni so na drugi strani zadevali nemogoče mete z velike razdalje. Res je težko igrati proti moštvu, ki doseže 15 trojk in ima v svojih vrstah 6 ali 7 igralcev, ki lahko zadevajo z velike razdalje. Zmaga domačih je popolnoma zaslužena.«

Gregor Hrovat, igralec Petrol Olimpije: »Prvi polčas je bil soliden in izenačen in imeli smo soliden ritem igre. Nato pa smo slabo začeli tretjo četrtino, Venezia je pobegnila na 15 točk prednosti in potem je bilo zelo težko tekmovati z njimi. Na koncu smo se trudili tekmo preobrniti, a nam ni uspelo.«