V Škofji Loki derbi vodilnih v 2. SKL

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto, 7. februarja, bodo moštva v 2. slovenski košarkarski ligi odigrala tekme 14. kroga. Največ pozornosti bo zagotovo deležno srečanje v škofjeloški dvorani Poden, kamor k vodilnemu domačinu, moštvu LTH Castingsa, prihaja drugouvrščena ekipa Term Olimie iz Podčetrtka. Tekma v ŠD Poden se bo pričela ob 20. uri.

V drugi slovenski košarkarski ligi je za nami že več kot polovica sezone, še vedno pa se na vrhu lestvice odvija pravi boj za prvo mesto, ki kot edino neposredno vodi med elito. Po 13 odigranih krogih z 11 zmagami in 2 porazoma najbolje kaže LTH Castingsu, enak izkupiček pa ima tudi moštvo iz  Podčetrtka, katerega v letošnji sezoni vodi nekdanji selektor moške in ženske slovenske košarkarske reprezentance Boris Zrinski. Četa Gašperja Potočnika se je s košarkarji Term Olimie enkrat v letošnji sezoni že pomerila in sicer v Podčetrtku, od koder so se Škofjeločani vrnili z zmago. Bilo je 75 : 86, pri LTH Castingsu pa se je izkazal Blaž Mesiček, ki je tekmo zaključil pri 18 točkah. Tudi nasploh 17-letni košarkar v letošnji sezoni naravnost navdušuje, saj mu s povprečjem 19,7 dosežene točke na srečanje pripada naziv najboljšega strelca 2. SKL.

Škofjeločani beležijo niz 7 zaporednih zmag, Podčetrtčani pa imajo trenutno eno zmago v nizu manj. Forma obeh ekip je tako izjemna, zmaga pa bi tako za eno kot tudi za drugo štela dvojno. Ekipa Term Olimie, ki v letošnji sezoni na gostovanjih sploh še ne pozna poraza, napoveduje organiziran prihod svojih navijačev, tako da bo v ŠD Poden brez dvoma pesto tudi na tribunah.