V regiji brez prave konkurence

Košarkarice Cinkarne Celje so v 4. kolu Superlige Lige WABA gostile ekipo zagrebške Trešnjevke in visoko zmagale s 86:52. Cinkarna Celje je trenutno vodilna ekipa Superlige.

Liga Waba BTravel, superliga, 4. krog, 31.1.
ŽKK CINKARNA CELJE – Trešnjevka 2009 86:52 (23:4, 31:11, 12:14, 20:23)

Celjanke so po porazu v preteklem kolu na gostovanju pri beograjski Crveni zvezdi, tokrat na domačem parketu zabeležile visoko zmago proti ekipi Trešnjevke. Srečanje je bilo praktično odločeno že v prvem polčasu, ki so ga domače košarkarice dobile s 54:15. Celjanke so skozi celoten obračun prednjačile v vseh elementih košarkarske igre, bistveno boljše od svojih nasprotnic so bile predvsem v skoku. V drugih dvajsetih minutah so aktualne prvakinje lige WABA brez težav zadržale visoko prednost in zmagale s končnim izidom 86:52.

V naslednjem kolu se bo Cinkarna Celje v domači dvorani pomerila z ekipo Beroe.