Slovenke so že v polfinalu!

Rubrika: Mlajše selekcije

Reprezentanca deklet U20 še naprej navdušuje na evropskem prvenstvu divizije B do 20 let. Ekipa, ki jo vodi Damir Grgić, je z novo sijajno predstavo na kolena spravila Veliko Britanijo (69:50), po zmagi Litve proti črni gori (84:60) pa se že pred zadnjo tekmo uvrstila v polfinale.

V vsakem primeru jo do sobotnega nastopa čaka še četrtkova tekma proti Litvi (ob 17.45), na kateri bi ji nov uspeh zagotovo prinesel 1. mesto v skupini F.

1307_du2001

Slovenke britanskim tekmicam niso dale niti najmanjše možnosti za uspeh. Že od prve sekunde tekme so pokazale izjemno motiviranost, željo in neizmerno borbenost. Tekmo je v napadu nezaustavljivo začela Annamaria Prezelj, ki je dosegla 11 od 16 točk, s katerimi je Slovenija po petih minutah in pol vodila s +11 (16:5). V nadaljevanju se je razigrala še Larisa Ocvirk. Ta je po rezultatu 27:17 zadela trojko, ki je bila uvod v niz 7:0, po katerem se Otočanke na bližje kot 35:45 sredi 24. minute niso več uspele približati.

S po 24 točkami sta bili na koncu v slovenski vrsti najučinkovitejši ravno Ocvirkova in Prezljeva. Prva je temu dodala še 14 skokov in tri pridobljene žoge (indeks 31), slednja pa štiri skoke in šest podaj (indeks 26), s katerimi ostaja v pri vrhu najuspešnejših posameznic v tem parametru igre tega evropskega prvenstva. Tam ji bo tudi po tej tekmi družbo delala kapetanka Alma Potočnik, ki je vpisala še podajo več.

EP B divizije, drugi del, 1. krog, 13.7.
Velika Britanija – SLOVENIJA 50:69 (11:18, 13:20, 17:16, 9:15)
Slovenija:
Belak, Potočnik 8 (7 podaj), Jakovina, Zupan, Gwashavanhu, Prezelj 24 (6 podaj), Mlakar, Lešek 4, Vujačić 4 (5 skokov, 3 podaje), Ocvirk 24 (14 skokov, 3 prid. žoge), Stefanoski 5, Brdnik.

Damir Grgić, glavni trener reprezentance deklet U20:
“Čestitke našim košarkaricam za zasluženo zmago. Odlično so zaigrale od samega začetka tekme. Morda smo med tekmo imeli manjši padec pri osredotočenosti, a ta ni bil usoden. Sedaj smo v pričakovanju tekme med Litvo in Črno goro, po kateri bomo vedeli, ali smo si s tem uspehom že uspeli priigrati vozovnico za polfinale, ali bo za to potrebna še zmaga proti Litvi.”