V Novem mestu se je končala šampionska serija Crvene zvezde 20 zmag v ABA Ligi. Preknili so jo slovenski državni prvaki. Krkaši so v 21. krogu s prepričljivo igro, blestela je trojica Hukić (20), Armstead in Booker po 18, premagali vodilno ekipo. Tekmo si je ogledalo 2000 gledalcev!

Minuta odmora

Krka je silovito začela tekmo. V peti minuti je Jasmin Hukić zadel trojko za 12:5, gostujoči trener pa je zahteval minuto odmora. Na klopi je pustil Bobana Marjanovića, v igro pa poslal Maika Zirbsa. Krka je nadaljeval s peterko Hukić, Joksimovič, Armstead, Booker, Kastrati. V 7. minuti je Armstead povišal na 14:5, vodstvo Krke je s trojko omilil gostujoči kapetan Luka Mitrović.

Bookerjeva simultanka

Krkina lekcija gostom se je nadaljevala – s serijo 6:0 so v minuti pobegnili na 20:8, gostom pa ni tekel niti met z razdalje (Lazićev met za 3 ni našel poti skozi obroč), prodore pod koš (skušal je Jaka Blažič) pa je ustavila Krkina obramba. Booker je zadel trojko za 23:8. Ko ni upal nihče pogledati proti novomeškemu obroču, je to storil Blažič in znižal na 23:11. Domačih farmaceutov to ni zmedlo – Joksimovič je povišal na 25:11, Zvezda pa je uvodnih deset minut sklenila z zaostankom 12 točk (25:13) in poraznim metom iz igre (22%). Junak domače Krke je bil Booker (11 točk). Dolenjci so prvo četrtino odigrali brez menjave!

Zvezdnina vrnitev

V drugi četrtini je Hukića zamenjal Wangmene, Joksimoviča pa Rojc.  Menjave so, tudi na zvezdnini strani, so botrovale seriji 4:13. Beograjčani so po dobrih treh minutah igre ujeli Krko, domači trener Aleksandar Džikić pa je svoje varovance poklical na minuto odmora.

Wangmene navdušil

Po sedmih zaporednih točkah Jenkinsa je Zvezda skoraj ujela Krko (30:28), potem pa je na sceno stopil Alexis Wangmene, ki je dvakrat podelil blokado v obrambi, na drugi strani pa dodal pet točk. Po košu Rojca, podal je Hukić, je Krka v 17. minuti vnovič povedla 37:28. Kapetan Hukić je poskrbel za veselje v dvorani, ko je zadel trojko za 40:28. Na polčas pa so odšli gostitelji z devetimi točkami plusa (41:32).

Lazić in Radonjić izključena

Na tribuno pa je morala tudi domača maskota, ki je bojda preveč energično vzpodbujala domači klub. Krka je ohranjala prednost, v 29. minuti je bilo 55:46, na noge pa je skočila na noge, Lazić in Booker sta dobila tehnični napaki zaradi medsebojnega verbalnega obračunavanja. Krajšo so potegnili gostje, Lazić je moral iz igre zaradi petih osebnih.

Zvezda se je približala v 31. minuti na 57:55, v naslednji minuti pa je njena klop dobila drugo tehnično napako, trener Radonjić pa je bil izključen.  Po trojki Blažiča je Krki ostala le še točka prednosti – 60:59.

Serija, ki je ustavila Zvezdo

S serijo osmih zaporednih točk, Armstead je dosegel dve trojki, je Krka spet pobegnila – 68:61. Požrtvovalnui Hukić je ujel žogo, Wangmene pa zabil za 70:61. Hukić, nocoj je odigral tekmo kariere v dresu Krke, je zadel še trojko za 75:62. Potem pa stlačil žogo skozi Zvezdin obroč za visoko vodstvo – 77:62 – do konca je ostala še minuta in 52 sekund. Gostje se niso več postavili na noge, domače slavje se je lahko začelo.

ABA Liga, 21. kolo

Nedelja, 8. februar:
KRKA – Crvena zvezda 77:67 (25:13, 16:19, 16:20, 20:15)
(Hukić 20, Booker in Armstead po 18; Jenkins 13, Williams 12, … Blažič 10 in 3 skoki v 26 minutah)

CEDEVITA – Cibona 81:79
(Bilan 15, Pilepić in Gordić po 14; Siriščević 22, Žižić 13)