V New Orleansu nova klasika Kobeja Bryanta

Kobe Bryant je očitno, vsaj za nekaj tekem, odkril fontano mladosti, saj je tudi na gostovanju Los Angeles Lakersov v New Orleansu poskrbel za novo klasično predstavo, in Jezernikom prinesel zmago nad Pelicansi, z 99:96.

Bryant je v zadnjih sedmih minutah tekme zadel tri ključne mete za tri točke, zadnjo med njimi za vodstvo Lakersov z 98:92, prednost pa so nato zadržali do samega konca. Kobe je po zadeti trojki vsem dvomljivcem zažugal s kazalcem, nato pa zmago svojega moštva potrdil še z enim zadetim prostim metom. Pelicansi so sicer še prišli do meta za izenačenje, a Jrue Holiday ni bil natančen.

Superzvezdnik moštva iz Mesta angelov je tekmo zaključil s 27 točkami in 12 skoki, rekordom sezone. Na drugi strani je blestel Anthony Davis z 39 točkami in 11 skoki, a ni uspel preprečiti tretjega zaporednega poraza New Orleansa.

New York Knicksi so v Auburn Hillsu v Michiganu iz rok izpustili priložnost za zmago nad Detroit Pistonsi po velikem preobratu. Po tem, ko so v drugi četrtini zaostajali že za 27 točk, so se Knicksi vrnili v igro, in slabi dve minuti pred koncem celo vodili, a stroj Detroita je bil v končnici preprosto predobro naoljen, Bati pa so slavili zmago s 111:105.

Moštvo iz Velikega jabolka je tekmo odprlo katastrofalno, igralci so zadeli le enega od prvih desetih metov, in Knicksi so kmalu zaostajali z 2:12. Z 12 točkami razlike je Detroit vodil po prvi četrtini, nato pa drugo odprl z delnim izidom 21:6, in pobegnil na 48:21. Kratkohlačniki so se v igro vrnili v tretjem delu igre, ki so ga dobili s 35:18, do vodstva pa prišli dve minuti pred koncem, po košu Robina Lopeza (97:95).

Odgovoril je Anthony Tolliver, s svojimi edinimi točkami na tekmi, trojko, za 98:97, po zgrešeni trojki Carmela Anthonyja, pa je zadet met za tri točke na račun Detroita prispeval še Reggie Jackson. Lopez je z zabijanjem še približal Knickse na 101:99, a je vse dvome o zmagovalcu s petimi zaporednimi točkami razrešil Jackson.

Saša Vujačić tokrat ni imel svojega dne. Zadel je le enega od šestih metov, polaganje, 6,4 sekunde pred koncem tekme, s katerim je Knicksom vlil še malo upanja na preobrat, ki ga je nato zatrl Jackson. Vujačić je zbral še dva skoka in eno podajo. Najboljši igralec Knicksov je bil Robin Lopez s 26 točkami in 16 skoki, na strani Pistonsov se je izkazal Stanley Johnson z 22 točkami, devetimi podajami in petimi skoki.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 4.:

DETROIT – New York 111:105 (27:15, 33:21, 18:35, 33:34)
(Johnson 22 (9 skokov, 5 podaj), Jackson 21 (5 podaj); Lopez 26 (16 skokov), Afflalo 24)

Phoenix – HOUSTON 105:111 (28:19, 31:37, 21:32, 25:23)
(Goodwin 22 (7 podaj), Booker 17; Brewer 24, Ariza 22)

New Orleans – LA LAKERS 96:99 (28:26, 20:33, 21:20, 27:20)
(Davis 39 (11 skokov), Holiday 19 (9 podaj); Bryant 27 (12 skokov), Clarkson 18 (5 skokov))

Portland – TORONTO 103:110 (25:37, 26:22, 24:23, 28:26)
(Lillard 27 (11 podaj, 5 skokov), McCollum 21 (6 skokov); Lowry 30 (8 podaj, 6 skokov), DeRozan 29 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 11 minut, 2 točki (1/4 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka, 1 podaja in 1 pridobljena žoga.