V Kopru minuta molka za Kavedžijo

Preteklost se spoštuje. To so dokazali sinoči v taboru Sixta Primorske, ko so se na tekmi 3. kroga Lige ABA 2 z minuto molka poklonili pokojnemu Večeslavu Kavedžiji, ki je umrl je pred desetimi dnevi v 75. letu starosti. Kratka, a močna bolezen mu je pobrala moči…

3:1 leta 1993

Koprčani imajo lepe spomine na Kavedžijo. Z njim na trenerskem stolčku so igrali finale domačega prvenstva, Olimpija jih je takrat porazila s 3:1.

Okrcal sodnika

Za Koprčane so takrat igrali Vide, Raynolds, Mahovič, Brodnik, Krašovec, Jagodnik, kapetan Šantelj in Lapov.

Po porazu na 3. tekmi finala v Hali Tivoli je pokojni Kavedžija okrcal sodnika Kovačiča.
“O sodnikih v letošnjem prvenstvu še nisem govoril, tokrat pa je sodnik odločil tekmo. V prvem polčasu, ko je bila Smelt Olimpija v največji krizi, ji je s pristranskim sojenjem omogočil priključek, v drugem pa je nadaljeval in omogočil domačim, da so povedli. Rems je sodil odlično. Tudi Smelt Olimpija je drugi del odigrala odlično,“ je povedal v pogovoru za Slovensko tiskovno agencijo.

Kavedžija je leta 1993 vodil selekcijo Juga na slovenski tekmi All Stars.

Selektor v Afriki

Kavedžijo so klicali Rus, košarko je igral za zagrebško Lokomotivo, deloval je v moški in ženski košarki. Leta 1983 je bil z igralkami Montinga tudi državni prvak Jugoslavije. Deloval je še v Gospiću, kasneje v Kopru, bil je tudi selektor Ruande in Tunizije.

Na tem mestu iskreno sožalje družini in prijateljem.