V 1. krogu izbora za NAJ košarkarski dogodek 2014 slavile ZDA!

Rubrika:

Pomagaj izbrati NAJ košarkarski dogodek leta 2014 in osvoji nagrado – 2.krog!

naj-kosarkarski-dogodek-leta-A2

Reprezentanca ZDA je prepričljivo slavila v 1. krogu izbora za NAJ košarkarski dogodek leta 2014.
Med vsemi, ki ste glasovali za NAJ dogodek 1. kroga, je žreb določil naslednje nagrajence, ki prejmejo:

– Klemen Petkovsek

Čestitamo vsem nagrajencem in jih pozivamo, naj svoje podatke posredujejo v inbox Facebook profila Košarka, I like .
Že sedaj pa lahko glasujete za nov par, ki se bo udaril v 2. krogu izbora za NAJ košarkarski dogodek.

2. KROG – NAJ košarkarski dogodek leta 2014

Preko Facebook aplikacije NAJ DOGODEK LETA na Facebook profilu Košarka, I like lahko vsak dan izberete zmagovalca posameznega kroga, s tem pa se potegujete tudi za praktične dnevne nagrade – 2x Telemach majica, 2x majica Košarka.si in 1x slušalke Sony. V finalu bomo med vsemi sodelujočimi izžrebali nagrajenca, ki bo prejel glavno nagrado – košarkarsko žogo s podpisom Gorana Dragića.

naj dogodek kosarka 2014 (5)

Goran Dragić postane igralec tedna v ligi NBA VS. Connecticut Huskies prvak lige NCAA

V drugem krogu letošnjega izbora za NAJ košarkarski dogodek, se bosta pomeril Goran Dragić, ki je najbolj navdušil v ligi NBA in študentska ekipa iz Connecticuta, ki je osvojila naslov prvaka lige NCAA. Mi smo vam pripravili kratek opis obeh dogodkov, na vas pa je da preko aplikacije NAJ DOGODEK LETA glasujete za dogodek, ki je po vašem mnenju bolj zaznamoval košarkarsko dogajanje v preteklem letu. Med vsemi sodelujočimi bomo vsak dan izžrebali 5 nagrajencev, ki bodo prejeli praktične nagrade.

2.krog_1
                                                                                                          klikni na sliko in glasuj!

Goran Dragić postane igralec tedna v ligi NBA

Goran Dragić je osvojil naziv igralca tedna zahodne konference (27.1. – 2.2.), potem, ko je me 27.1. in 2.2. v povprečju dosegel 26,8 točk, 6 asistenc in 4 skoke na tekmo in Sunse popeljal do štirih zmag. Pri tem je bil tudi zelo učinkovit, saj je imel 63,9 % met za dve točki in 69,2 % met za tri točke. Dragić je s tem tudi izenačil svoj takratni rekord štirih zaporednih tekem z doseženimi 20 ali več točkami.
To je bil Dragićev drugi naziv igralca tedna, saj si je prvega zaslužil že leta 2012 kot igralec Houstona.

dragic

(foto: brightsiteofthesun.com)

Connecticut Huskies prvak lige NCAA

V finalu Divizije 1 študentske košarkarske lige NCAA, ki je v marsikaterem pogledu v ZDA bolj popularna od lige NBA, je univerza Connecticut malce presenetljivo premagala košarkarsko mogočno univerzo Kentucky z rezultatom 60:54. Tekma v Arlingtonu (Texas) je bila zelo obrambno naravnana in, kot se za finale tudi spodobi, borbena. MVP finalnega turnirja je postal organizator igre Connecticuta Shabazz Napier, ki je bil nato junija izbran v 1. krogu NBA nabora s strani moštva Miami Heat. Svojega prvega trenerskega naslova prvaka se je razveselil tudi Kevin Ollie, ki je v ligi NBA igral kar 13 let in je ta naslov osvojil le 4 leta po upokojitvi. Da je naslov prvaka študentske lige NCAA zelo cenjen, priča tudi podatek, da ga vsako leto osvoji le najboljša med približno 350 univerzami v celotnih ZDA.

NCAA Basketball: Championship Game Connecticut vs Kentucky

(foto: Dime Magazine)