Utah v drugem krogu, Boston tam že s prvo zmago

Utah je  na  točk. odločilni sedmi tekmi na gostovanju premagal Los Angeles Clippers, v prvi tekmi polfinalnih tekem pa je bil doma Boston boljši od Washingtona.

Washington je tekmo bolje začel in dobil prvo četrtino za 14 točk, potem pa so košarkarji naslednji dve četrtini dobili skupno za 31 točk in zadnja četrtina je bila praktično samo formalnost.

Isaiah Thomas po družinski tragediji na začetku končnice (prav v Washingtonu je bil v soboto na pogrebu svoje sestre) očitno prihaja nazaj v stari ritem in je bil s 33-imi točkami najboljši strelec pri Bostonu, za Washington pa je Bradley Beal dosegel 27. John Wall je dosegel 20 točk in imel kar 16 asistenc.

Poleg Thomasa je pri Bostonu največ točk dosegel Jae Crowder, 24, Al Horford je dosegel 21 točk in imel 10 skokov.

Košarkarji bostona so zadeli 19 metov za tri točke, na drugi strani Washingotn 10.

V Los Angelesu so gledalci spremljali zadnjo tekmo Paula Pierca. Po letošnji sezoni se namreč poslavlja od profesionalnega igranja košarke, s porazom proti Utahu pa je njegova ekipa izpadla iz letošnje končnice.

Tekma je bila v prvi četrtini izenačena, Utah pa je v drugi prevzel pobudo in do konca tretje vodil za 16 točk, kar domačinom ni več uspelo nadoknaditi.

Pri zmagovalcih je bil najbolj razpoložen Gordon Hayward, prvo ime te serije, ki je dosegel 26 točk in imel 8 skokov, George Hill in Derrick Favors sta dosegla vsak po 17 točk.

Pri Clippersih je DeAndre Jordan dosegel 24 točk in 17 skokov, Chris Paul pa je ob slabem metu iz igre, 6:19, trojke 1:7, dosegel 13 točk in imel 9 asistenc. Paul Pierce je na svoji zadnji tekmi igral dobrih 21 minut in dosegel 6 točk.