Uspešna Duščakova premiera

Slovenija evropsko prvenstvo za dekleta do 18 let zaključuje na 10. mestu. Na zadnji tekmi v Šopronu je bila Litva boljša z 82:63. V finalu se merita Španija in Francija, bron je pripadel Rusiji, ki je bila s 65:58 boljša od Latvija.

3107_du18_01
Slovenke 10. v Evropi (foto: Kzs.si)

Slovenke, ki jih je letos vodi Slavko Duščak, za katerega je bila to prva tovrstna izkušnja, se lahko s prvenstva vračajo zadovoljne. Svoj cilj so izpolnile z zmago na peti tekmi, ko so na kolena, z manjšim presenečenjem spravile Čehinje. S to zmago je ekipa Sloveniji zagotovila ohranitev mesta v diviziji A, kjer bo ta selekcija prihodnje leto nastopala že osmič zapovrstjo.

Dve hudi borbi in zmagi, ki sta jih v zadnjih treh dneh doživele naše košarkarice, sta na njih pustili sledi. Litovke so že na začetku tekme prevzele pobudo ter si s čvrsto igro hitro nabrale visoko prednost. Prvo četrtino so dobile s 17:4, na začetku 14. minute pa že 27:6. Naša dekleta so nato veliko bolj odločno zaigrala v drugem polčasu, a jim velik zaostanek iz prvih 20 minut (47:20) ni dovoljeval, da bi ogrozile uspeh tekmic.

Za Slovenijo je Aleksandra Krošelj dosegla 14 točk, 10 jih je dodala Teja Goršič, po osem pa Lejla Pamić in Lara Kozina Bubnič.

Slavko Duščak, glavni trener Slovenije:
“Škoda je, da smo zadnjo tekmo evropskega prvenstva proti Litvi začeli tako medlo in neodločno v obrambi ter neosredotočeno v napadu. V drugem polčasu smo to uspeli popraviti. Sloveniji smo uspeli zagotoviti obstanek v diviziji A, mislim pa, da smo zadani cilj z 10. mestom celo nekoliko presegli. Imeli smo veliko smolo s poškodbami. Med pripravami smo ostali brez Maše Gabrijel in Zale Friškovec, ki bi zagotovo sodili v kader te reprezentance. Ostale punce so na prvenstvu pokazale velik karakter in si zaslužile to uvrstitev. Smo najboljša reprezentanca s področja nekdanje Jugoslavije. Rad bi se iskreno zahvalil mojemu štabu Radu, Robiju, Filipu in Eriki, ki so skrbeli, da so bile naše priprave vrhunsko oddelane. Še enkrat bi se rad zahvalil vsem navijačem, ki so nas spremljali tu v Šopronu in vsem, ki so pesti stiskali za nas v domovini.”