Usoden poraz Miamija v boju za končnico? (VIDEO)

Katastrofalen drugi polčas, ki so ga čikaški Biki na Floridi dobili s kar 57:27, je botroval bolečemu porazi Miamija, s katerim si je močno priprl vrata za vstop v končnico. Goran Dragić je bil s 15 točkami drugi strelec poražene ekipe.

Miami je sicer po odlični drugi četrtini (33:12) na glavni odmor odšel z ogromno prednostjo 19 točk, ki pa ni zdržala dolgo. Takoj po prihodu obeh ekip iz garderob, so Biki začeli svoj izjemen preobrat. V manj kot 10 minutah sta bili moštvo poravnani. “Smo frustrirani in razočarani, saj nismo uspeli ustaviti plazu,” je dejal trener Erik Spoelstra.

Z delnim izidom 24:3 so gostje tako prišli v vodstvo in ga do konca niso več izpustili iz rok. Možnosti Miamija za uvrstitev na 8. mesto, ki še vodi v končnico, so tako precej manjše. Brata Dragić in soigralci s tekmo več za Brooklynom in Bostonom (7. in 8. mesto) zaostajajo za zmago, do konca pa imajo še tri obračune. Najprej jih doma čaka težka preizkušnja s Torontom, nato prihaja še Orlando, za konec pa se podajajo v Philadelphio.

“Še vedno smo zraven,” je prepričan prvi zvezdnik Dwyane Wade, ki je tokrat povsem zatajil in iz igre metal skromnih 4/20.

NBA, 10. april

Miami Heat – CHICAGO BULLS 78:89
(Whiteside 19 in 16 skokov, G. Dragić 15, 2 skoka in podaja v 33 minutah, Z. Dragić ni igral; Gasol 16 in 15 skokov)

GOLDEN STATE WARRIORS – Portland Trail Blazers 116:105