Unionu Olimpiji triler v Stožicah in še drugi derbi v tednu dni

Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. kolu Lige Telemach za prvaka z 88:86 premagali Krko in tako dobili še drugi derbi v zadnjem tednu. Ključni koš je slabi dve sekundi pred koncem dosegel prvi strelec tekme Alen Omić, ustavil se je pri 26 točkah. Prvi mož poražene ekipe Malcolm Armstead je na drugi strani zgrešil trojko za zmago.

Po boljšem začetku zmajev so se Novomeščani v 27. minuti z nizom 15:2 prebili v ospredje in povedli z 62:56. Ljubljančani so v nadaljevanju znova hitro ujeli priključek. Na začetku zadnje četrtine je Omić izid poravnal na 66. točko, do konca tekme pa si nobena izmed ekip ni uspela zagotoviti več kot tri točke naskoka.

V tesni končnici je Marko Marinović po skoku v napadu s črte prostih metov izid poravnal na 86:86, na drugi strani je Christopher Booker zgrešil trojko, Omić pa nato dosegel odločilen koš. Krki je za zadnji napad preostala dobra sekunda, v kateri je poskus Malcolma Raya Armsteada z desnega krila za malo zgrešil cilj.

“Od vsega sem najbolj zadovoljen s končno zmago. Čestitke fantom, da so se izvlekli na tej težki tekmi. Ne morem pa biti zadovoljen z obrambo. Imeli smo srečo, da smo prikazali dobro igro v napadu, ob tem pa zadeli 18 izmed 19 prostih metov, kar nam ni podobno,” je po tekmi dejal Memi Bečirović, ki je Union Olimpijo v ligi za prvaka vodil do prve zmage proti Krki v Stožicah po 20. maju 2011.

Po dveh kolih se v ligi za prvaka z dvema uspehoma pohvalijo še košarkarji Rogaške. Ti so na lokalnem derbiju proti Šentjurčanom stopili v ospredje šele v drugi polovici zadnje četrtine, povedli s 66:61 in prednost uspešno zadržali.

Presenečenje, glede na razvrstitev po prvem delu državnega prvenstva, je na domačem parketu uspelo tudi Grosbasketu, ki je na kolena spravil Zlatorog. Dolenjci so uspešno izrabili na trenutke pretirano nervozo Laščanov, ki so že sredi 28. minute, zaradi druge nešportne osebne napake ostali brez izključenega Igorja Tratnika. Njegovi soigralci so nato nekaj čaka še uspeli slediti tekmecem, na začetku zadnje četrtine povedli z 58:57, nato pa so jih domačini s hitrimi protinapadi in delnim nizom 18:0 dotolkli.

Vse bolj zanimivo postaja tudi v ligi za obstanek, kjer se je na 22. tekmi Lige Telemach prve zmage v sezoni razveselila Elektra. Ta je po zaostanku šestih točk v zadnjih dveh minutah napravila preobrat in slavila zmago s 75:71. Kljub uspehu Šoštanjčani še zdaleč niso rešeni neposrednega izpada med drugoligaše, saj za Mariborom, ki je doma klonil proti Heliosu Suns (63:85), zaostaja štiri zmage.

V spodnjem delu lestvice je za manjše presenečenje na sila razburljivi tekmi poskrbel še Portorož. Ta je bil večji del gostovanja pri Šenčurju v zaostanku, a se izvlekel v tesno končnico. V njej je Jaka Zagorc (15 točk) pet sekund pred koncem zadel težko trojko za vodstvo Gorenjcev z 69:68, mož odločitve pa je postal Alen Hodžič (13 točk), ki je v izdihljajih tekme zadel ta 70:69.