Union Olimpija v Szolnoku zapravila zmago in upanje po končnici, Krka izgubila v Podgorici

Slovenska predstavnika sta v 24. kolu ABA Lige vpisala dva poraza. Krka je s 77:82 izgubila na gostovanju pri drugo-uvrščeni Budućnosti, Union Olimpija pa je po neumnosti v Szolnoku domačim dopustila trojko za podaljšek in kasnejšo zmago s 106:99.

Dolenjci so v Podgorici zaostajali skozi celotno tekmo. Ob koncu tretje četrtine jim je uspel priključek na 53:57, a so domačini čez 5 minut že povedli z 71:57. Štiri in dve minuti pred koncem so se varovanci Aleksandra Džikića še približali na 6 točk zaostanka, toda za popoln preobrat je zmanjkalo zbranosti v obrambi in tudi časa.

Razpoložena sta bila le dva iz vrst Krke – Malcolm Armstead je dosegel 21 točk, Nebojša Joksimović pa 14.

Krka navkljub porazu ostaja na 6. mestu lestvice, tik za Unionom Olimpijo in skupaj z Metalcem iz Valjeva.

Nedopustna napaka

Ljubljančani so slabih 20 sekund pred koncem rednega dela v Szolnoku po le enem zadetem prostem metu Klemna Prepeliča vodili za 3 točke (90:87), nato pa po neumnosti – namesto da bi napravili osebno napako – domačim dopustili dva odprta meta za tri točke. Najprej je David Vojvoda zgrešil, a je bil v zadnji sekundi uspešen Michael Lee in tekma se je prevesila v podaljšek. Tam so vse niti igre v rokah držali domači, hitro povedli s 96:90 in srečanje varno pripeljali do konca.

Eno boljših tekem v dresu Zmajev je z 29 točkami in 10 skoki prikazal Alen Omić, dosti ni zaostal Prepelič z 29 točkami.

Union Olimpija je s porazom zapravila tudi teoretične možnosti za uvrstitev v končnico ABA Lige.