Union Olimpija po silovitem začetku ubranila vse napade Zadra

Union Olimpija je že po prvi četrtini tekme 4. kola ABA Lige v Zadru vodila z neverjetnih 29:9, nato pa so se domači vztrajno približevali, v tretji četrtini prišli na vsega točko zaostanka, za preobrat pa niso imeli dovolj moči. Luka Rupnik je zablestel z 18 točkami za končni rezultat 67:60 v korist Ljubljančanov.

Po neverjetnem začetku slovenskih podprvakov so se domači vendarle zbrali in v drugi četrtini močno znižali prednost, tako so na glavni odmor odšli z deficitom 9 točk in predvsem veliko količino upanja za popoln povratek.

Uvod drugega polčasa je ponudil natanko tak scenarij – Zadar je prednost vztrajno topil in po košu Jamesa Briana Florenca, prvega strelca Dalmatincev, ki je tokrat dodobra odpovedal, v 24. minuti tekme prišel na vsega točko zaostanka 43:44. V naslednjih treh minutah je nato zapravil kar nekaj priložnosti, da bi prešel celo v vodstvo, kar pa je Union Olimpija kaznovala in znova prevzela vajeti igre v svoje roke.

Varovanci Anteja Nazorja se do konca tekme niso več približali na manj kot 5 točk, njihove upe pa je tik pred pričetkom zadnje minute obračuna s košem pokopal Marko Marinović. Union Olimpijo, s četrto zmago na sedmih tekmah se je vsaj začasno zavihtela na 4. mesto v ABA Ligi, v 8. kolu čaka domača tekma z Igokeo.

ABA Liga, 7. kolo

Sobota, 8. november:
Zadar – UNION OLIMPIJA 60:67 (9:29, 26:15, 11:11, 14:12)
(Sobin 16 in 9 skokov, Bošnjak 11; Rupnik 18, Marinović 12, Salin 7, Nikolov 6)

BUDUĆNOST – Mega Vizura 88:80 (27:19, 17:14, 18:14, 26:33)
(Subotić 22, Dašić 18, … Čapin 3, 2 podaji in ukr. žoga v 8 minutah; Čantekin 17, Marelja in Bojić po 14)

PARTIZAN – MZT Skopje 65:50 (11:15, 18:14, 21:11, 15:10)
(Marinković 20, Milutinov 9 in 11 skokov, … Murić brez točke v 22 minutah; Stojanovski 10)