Union Olimpija dokaj gladko do zmage v Valjevu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. kolu ABA Lige zabeležili jubilejno deseto zmago. Metalac je v Valjevu po dobri predstavi padel s 76:67. Aleš Pipan je imel štiri razpoložene posameznike, najboljšega Klemna Prepeliča s 16 točkami.

Ljubljančani so že z dobrim startom tekme nakazali, da se lahko izognili scenariju, ki sta ga bili doležni odlični ekipi Cedevite in Budućnosti, slednji sta namreč v Valjevu izgubili. Manjši mrk so sicer doživeli v drugi četrtini, ko skoraj 5 minut niso dosegli točke, a na srečo Olimpije tega domači nikakor niso znali izkoristiti, v tem delu igre so vpisali le šest točk oz. so povedli za vsega dve.

Do ključne prednosti so slovenski podprvaki prišli po dveh točkah Hrista Nikolova, skupno 13, v 33. minuti tekme, ko je na semaforju pisalo 45:58. Metalac do konca ni našel odgovora in Marko Marinović je že 10 sekund pred koncem žogo položil na tla in počakal na konec srečanja. Zmaji so si zmago zagotovili, da bodo tudi po končanem kolu bržčas zasedali 5. mesto.

ABA Liga, 19. kolo

Sobota, 24. januar:
Metalac – UNION OLIMPIJA 67:76 (15:19, 16:14, 14:18, 22:25)
(Prepelič 16, Marinović 14, Nikolov 13, Omić 12 in 11 skokov; Majstorović 14, Jevtović in Kutlešić po 12)

CEDEVITA – MZT Skopje 81:70 (21:23, 27:15, 13:13, 20:19)
(Pilepić 18, Bilan 14 in 12 skokov; Dixon 26)

PARTIZAN – Igokea 74:65 (21:13, 17:15, 19:15, 17:16)
(Milosavljenvić in Mačvan po 13, … Murić 8 točk, 5 skokov in 4 podaje v 23 minutah; Čakarević 18)