Ukrajina boljša od Slovenk

Rubrika: Mlajše selekcije

Slovenska reprezentanca deklet do 16 let je odigrala tretjo tekmo na evropskem prvenstvu in doživela prvi poraz. Ukrajina je bila boljša s 66:64. Jutri imajo Slovenke dan premora, nato pa jih čaka obračun z Belgijo.

EP DU16, 3. krog, 19.8.
Slovenija – UKRAJINA 64:66 (7:20, 19:16, 17:17, 21:13)
Slovenija: Debeljak 16 (6 skokov), Tajhar 11, Kastelic (11 skokov) in Feratovič (8 skokov) po 9, Burgar 6 (5 skokov), Šantelj in Ocvirk (6 skokov) po 5, Horvat 2, Vrečer 1, Novovič, Zupanc (7 skokov), Perez.

Slovenska izbrana vrsta deklet do 16 let je danes na evropskem prvenstvu divizije B doživela prvi poraz. V tretjem kolu je bila Ukrajina boljša s 66:64.

Prvi koš na tekmi so šele po treh minutah in pol igre dosegle Ukrajinke, ki so nato povedle s 6:0. Ukrajinke so v prvih desetih minutah prevladovale in prvo četrtino dobile z 20:5.

V drugi četrtini so Slovenke zaigrale nekoliko bolje in Ukrajinkam niso dopustile, da bi še povečale svojo prednost. Ob koncu prvega polčasa je Ukrajina vodila s 36:26.

Tudi v tretjem delu obračuna so varovanke Gašperja Sluge dobro parirale nasprotnicam, a so Ukrajinke odbile vsak slovenski napad. Po koncu tretje četrtine so ukrajinske košarkarice, tako kot po koncu prvega polčasa, vodile za 10.

V zadnji četrtini so bile slovenske igralke boljše od svojih tekmic in so vztrajno nižale prednost. V zadnjih desetih sekundah so imele Slovenke napad za izenačenje na 66, a je Tia Tajhar zgrešila polaganje. Ukrajinke so tako prišle do druge zmage na prvenstvu.

Najboljša strelka slovenske izbrane vrste je bila ponovno Lea Debeljak, ki je dosegla 16 točk, k temu dosežku pa je dodala še šest skokov. Tia Tajhar je dosegla 11 točk.

Slovenske košarkarice čaka jutri dan premora. V ponedeljek se bodo varovanke Gašperja Sluge pomerile z Belgijkami, za konec prvega dela pa jih čaka še tekma z Moldavijo. V četrtfinale se uvrstita prvi dve reprezentanci skupinskega dela.

Izjava po tekmi:

Gašper Sluga, glavni trener slovenske reprezentance deklet do 16 let:
“Včerajšnja tekma dekletom kot kaže ni bila dovolj veliko opozorilo, da je potrebno igrati na visokem nivoju skozi vseh 40 minut. Sedaj ni časa za žalovanje, ostajamo v igri za preboj v četrtfinale in naredili bomo vse, da se dobro odpočijemo in pripravimo na dvoboj z Belgijo.