UKL: Le na eni tekmi brez enosmernega prometa

Rubrika: Študentska liga

Minuli ponedeljek se je nadaljevalo tekmovanje v SPALDING UKL 2016/17. Videli smo tekme v moških skupinah C in B. Kot zanimivost velja omeniti, da smo z izjemo tekme med ekipama Fakultete za strojništvo ter Fakultete za gradbeništvo in geodezijo gledali prej kot ne »enosmerni promet«.

ukl
V študentski Ligi UKL Spalding (foto: Andrej Peunik)

Liga Spalding UKL,  skupina C (moški), 14.11.

EKONOMSKA FAKULTETA – Fakulteta za računalništvo in informatiko 71:29
(Kovačevič 21, Štih 18, Gabrovšek 13; Majcen 12, Kestner 7, Janež in Špegel 4)

Tekma med »ekonomisti« in »računalničarji« je potekala po notah slednjih. Svojo taktiko so gradili predvsem z močnimi skoki pod obema obročema, kar jim je prineslo kar nekaj protinapadov, v napadu pa so veliko spuščali žoge pod sam obroč, kar jim je posledično ob dobrih povratnih podajah navzven prineslo veliko prodorov in neoviranih meto od daleč. »Računalničarji« so svojo taktiko gradili predvsem na metih od daleč. V teh elementih so bili občutno uspešnejši študentje z EF, ki so na koncu vknjižili prvo visoko zmago.

FAKULTETA ZA ELEKTROTEHNIKO – Veterinarska fakulteta/Akademija za likovno umetnost in oblikovanje 86:27
(Smolej in Starman 17, Jerman 13; Pintar 12, Kepic 7, Šmalc in Šparaš 4)

»Elektrotehniki« so že pred tekmo veljali za favorite proti skupni ekipi z VF/ALUO. To so študentje z FE na igrišču tudi vztrajno uveljavljali. Študentje VF/ALUO so se borili skladno z svojimi sposobnostmi, vendar to je bilo pač veliko premalo. Kvaliteta je bila absolutno na strani »elektrotehnikov«, ki so tako zabeležili prvo visoko zmago.

Lestvica v skupini C (moški):
Fakulteta za elektrotehniko ter Ekonomska fakulteta 2, Fakulteta za računalništvo in informatiko ter Veterinarska fakulteta/Akademija za likovno umetnost in oblikovanje 1, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo 0.

Skupina B (M):

MEDICINSKA FAKULTETA – Pedagoška fakulteta 74:38
(Drgin 17, Mihelčič, Milić in Tomažič 13; Abram 14, Kliček 13, Peteh 6)

Študentje z MF so k tekmi pristopili izjemno zavzeto in to tudi takoj uveljavili na igrišču. Z agresivno obrambo na ključnih igralcih nasprotne ekipe so si že v prvi četrtini priborili 17 točk prednosti. »Pedagogi« so se sicer v nadaljevanju tekme igri »medicincev« delno prilagodili, vendar igralci z MF so bili tokrat premočni in na koncu zanesljivo visoko zmagali.

Fakulteta za strojništvo – FAKULTETA ZA GRADBENIŠTVO IN GEODEZIJO 53:66
(Glas 16, Cimerman 13, Zorman 9: Jurček 16, Klobčar 14, Gortnar 12)

Študentje s FS so močno spremenili svojo sestavo, vendar to se v prvi četrtini niti ni tako poznalo, saj so prvo četrtino dobili s sedmimi točkami razlike. V nadaljevanju so študentje s FGG le strnili svoje vrste in kljub še naprej učinkoviti igri »strojnikov« počasi le postajali bolj učinkoviti in do polčasa rezultat izenačili. V drugem polčasu so se »gradbeniki« dokončno ogreli in na koncu tekmo mirno pripeljali do druge zaporedne zmage.

Lestvica v skupini B (moški):
Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo 4, Medicinska fakulteta ter Pedagoška fakulteta 3, Fakulteta za družbene vede ter Fakulteta za strojništvo 1.

Vse informacije z zvezi s tekmovanjem v SPALDING UKL 2016/17 na URADNI SPLETNI STRANI.