Udrihovih 13 ob porazu, Brooklyn izenačil, Milwaukee se ne da (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so brez Mikea Conleyja izgubili prvo tekmo v seriji s Portlandom. Bilo je 99:92 v korist domačih, ki so zaostanek v zmagah znižali na 1:3. Beno Udrih je za goste dosegel 13 točk in bil tretji stelec ekipe.

Portland se je tako izognil t.i. metli oz. izpadu po le štirih tekmah, pa čeprav so gostje v zadnji četrtini, le 6 minut do konca srečanja, vodili tudi za 10 točk. Eden ključnih je bil C. J. McCollum, ki je domače tudi prvič popeljal v vodstvo in v zadnji minuti zadel trojko za 91:88. Usodo Grizlijev sta zapečatila prvi strelec tekme Damian Lillard (32 točk) in Nicolas Batum z linije prostih metov. Po tekmo odsotnosti se je na parkete uspešno vrnil Beno Udrih, odigral 24 minut in dosegel 13 točk.

Milwaukee Bucks so proti Chicagu ravno tako že zaostajali z 0:3 v zmagah, zdaj pa so dobili že drugo tekmo zapored in imajo na tretji možnost, da jim uspe epski povratek. Tudi Brooklyn je nekoliko presenetljivo še drugič odpravil najboljše moštvo rednega dela vzhoda Atlanto in izenačil na 2:2 v zmagah. Eno boljših tekem v zadnjem obdobju je s 35 točkami odigral Deron Williams.

Chicago Bulls – MILWAUKEE BUCKS 88:94 /3:2/
(Gasol 25 in 10 skokov, Butler 20 in 10 skokov; Carter-Williams 22, Middleton 21)

BROOKLYN NETS – Atlanta Hawks 120:115 /2:2/
(Williams 32, Lopez 26 in 10 skokov; Carroll in Teague po 20)

PORTLAND TRAIL BLAZERS – Memphis Grizzlies 99:92 /1:3/
(Lillard 32, Aldridge 18 in 12 skokov; Gasol 21, Lee 19, Udrih 13, skok in 3 podaje v 24 minutah)