Udrihovi Grizliji napredovali, zdaj jih čakajo Bojevniki (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so na peti tekmi serije s Portlandom svoje nasprotnike vnovič premagali (99:93) in tako niz tekem zaključili z izidom 4:1 v zmagah. V naslednjem kolu jih čaka najboljša ekipa rednega dela Golden State Warriors.

Memphis se je tako uvrstil v tretji polfinale konference v zadnjih petih sezonah. Ključ do zmage je bil španski center Marc Gasol, ki je 26 točkam dodal 14 skokov. Zdaj jih čaka nekaj dni odmora, nato pa izjemno zahtevna serija z Golden Stateom. “Odlično je imeti nekaj časa, da postoriš stvari okoli hiše. Nekaj časa bom preživel s hčerko,” je po končani seriji dejal mlajši izmed bratov Gasol.

Beno Udrih je v 15 minutah v statistiko vpisal 4 točke. Odsotnost prvega organizatorja igre Mikea Conleyja, ki uspešno okreva po operaciji kosti v licu, se ni preveč poznala.

Na drugi tekmi je Atlanta s 107:97 ugnala Brookyln in je še zmago oddaljena od napredovanja.

MEMPHIS GRIZZLIES – Portland Trail Blazers 99:93 /4:1/
(Gasol 26 in 14 skokov, Lee 20, … Udrih 4, 3 skoki in podaja v 15 minutah; McCollum 33, Lillard 22)

ATLANTA HAWKS – Brooklyn Nets 107:97 /3:2/
(Carroll 24, Teague 20; Anderson 23, Johnson 18)