Udrihova tekma sezona z 20 točkami, Spurs meljejo (VIDEO)

Beno Udrih je v noči na soboto odlično izkoristil odsotnost prvega organizatorja Memphisa Mikea Conleyja. Na gostovanju v Salt Lake Cityju je začel v udarni peterki in v 35 minutah dosegel 20 točk, Grizliji pa so tesno zmagali z 89:88. Boljši od Šempetrčana je bil le Mark Gasol z 22 točkami.

Memphisu je ob koncu sila tesne tekme uspel delni izid 16:4, s katerim so povedli za 3 točke. Najboljši strelec tekme Gordon Hayward (27 točk) je nato v zadnji sekundi ob rezultatu 89:86 za goste vrgel trojko, poizkus meta je blokiral Marc Gasol, a z osebno napako. Hayward je zadel prva dva prosta meta, tretjega pa zgrešil in tako postal tragični junak tekme.

Spurs desetič zapored

Ravno tako tesno so na gostovanju v Houstonu slavili aktualni prvaki iz San Antonia, ki v zaključku sezone naravnost blestijo. Za ostroge je to 10. zaporedna zmaga, kar je daleč najboljši niz ta hip v ligi NBA.