Udrih z Memphisom ugnal še Dragića, Hayward potopil Cleveland (VIDEO)

Grizliji iz Memphisa so pravi hit začetka letošnje sezone. Zmagali so še na svoji peti tekmi, tokrat v internem slovenskem obračunu proti Phoenix Sunsom s 102:91. Tako Beno Udrih kot Goran Dragić sta dosegla po 6 točk. Krilni košarkar Utaha Gordon Hayward je s sireno še poglobil krizo Clevelanda in mu prizadejal še tretji poraz na štirih tekmah.

Proti Memphisu je bil nemočen tudi Goran Dragić. foto: nba.com/suns

Grizliji so se še enkrat izkazali kot odlična obrambna ekipa, ki je znova uspela upočasniti tempo, kar ponavadi Phoenixu, vajenemu hitre run’n’gun košarke, povzroči nemalo preglavic. Memphis je dobil vse štiri lanske obračune in tako tudi prvega letošnjega. “Tekmo smo izgubili v tretji četrtini,” je dejal Jeff Hornacek in imel še kako prav. V ta del igre so domači zakorakali s prednostjo 6 točk in ga – predvsem zaradi številnih izgubljenih žog in dobre obrambe gostov – izgubili s 30:19.

Tokrat usodna Conley in Lee

“Igrali smo z veliko moči, bolje smo skakali in naš pristop je bil v drugem polčasu boljši. Točke smo dosegali z različnih položajev,” pa je dejal trener Memphisa Dave Joerger, čigar glavna akterja tokrat nista bila centra Zach Randolph in Marc Gasol, ki sta kot po pravilu pokopala prejšnje štiri tekmece, temveč branilca Mike Conley in Courtney Lee s skupno 46 točkami. Gorana Dragića je obramba Memphisa, kot večino njegovih soigralcev, odlično ustavila. Dosegel je vsega 6 točk, kolikor jih je na drugi strani prispeval Beno Udrih. Zoran Dragić ni bil v kadru Hornacka.

Hayward v zadnji sekundi potopil Cleveland

Gordon Hayward je s sireno odločil tekmo v Salt Lake Cityju med domačim Utahom in gosti iz Clevelanda, po tem ko je v zadnji akciji iz obrambe po blokadi izpadel LeBron James, Hayward pa je s “step-backom” preko Tristana Thompsona dosegel dve točki in domače navijače spravil v delirij. “Nikdar mi še ni uspelo kaj takega. To je eden tistih trenutkov,” je bil presrečen krilni košarkar domačih. “LeBron James je dvakrat sezono začel s tremi porazi in eno zmago – svojo prvo in drugo v karieri in obakrat ostal brez končnice,” so opozorili pri ESPN-ju.

Trojni dvojček Ronda premalo za Kelte

Organizator igre Bostona Rajon Rondo je na tekmi s Torontom dosegel 13 točk, 10 skokov in 15 podaj, kar pa je bilo vseeno premalo za Kylea Lowryja (35 točk) in kanadsko franšizo. Poleg Memphisa edina neporažena ekipa v ligi ostaja Golden State Warriors, ki so tokrat s 121:104 na krilih Stepha Curryja (28 točk) premagali La Clipperse.

NBA, 6. november

Phoenix Suns – MEMPHIS GRIZLLIES 91:102
(Bledsoe 23, Mark. Morris 20, … G. Dragić 6, skok in 3 podaje v 26 minutah, Z. Dragić ni bil v kadru; Conley 24 in 11 podaj, Lee 22, … Udrih 6, 2 skoka in 3 podaje v 19 minutah)

UTAH JAZZ – Cleveland Cavaliers 102:100
(Hayward in Favors (10 skokov) po 21; Irving 34, James 31)

CHARLOTTE HORNETS – Miami Heat 96:89
(Jefferson 28 in 10 skokov, Walker 18; Wade 25, Bosh 23 in 13 skokov)

Philadelphia 76er – ORLANDO MAGIC 89:91