Udrih se je vrnil, Miami pa prekinil niz štirih zaporednih porazov

V Ligi NBA so Miami Heat v ponedeljek prekinili niz štirih zaporednih porazov. V Vetrovnem mestu so v United Centru igralci Vročice po zelo dobri zadnji četrtini, premagali Chicago Bullse, z 89:84, za Miami pa je to šele tretja zmaga na zadnjih 12 tekmah.

Po štirih tekmah odsotnosti zaradi bolečin v mišicah v vratu, se je na parket vrnil Beno Udrih. Tekmo je začel v prvi peterki in v 21 minutah igre dosegel tri točke, zbral pa še eno podajo, dva skoka, ukradel dve žogi in tri izgubil. Poškodbe mečne mišice še vedno ni saniral Goran Dragić, ki naj bi izpustil tudi torkovo tekmo Miamija z Brooklyn Netsi, na Floridi pa upajo, da se bo Goran na parket vrnil v petek proti Milwaukee Bucksom.

Še zgodaj v zadnji četrtini je Miami proti Chicagu, tudi po zaslugi slabe tretje četrtine, v kateri so igralci Heata dosegli le 12 točk, zaostajal z osmimi točkami razlike, takrat pa je so se zbudili igralci Miamija in dosegli devet točk zapored, ter prešli v vodstvo s 74:73. Sledile so igre mačke z mišjo, vse do izenačenja na 84, dobro minuto pred koncem srečanja, ko sta stvari v svoje roke prevzela Chris Bosh in Dwyane Wade. Prav Wade je v odločilnih 12 minutah dosegel deset od svojih 28 točk, Bosh pa je bil tisti, ki je s košem prelomil izenačenje, in Miami vrnil v vodstvo, ki ga Vročica ni več izpustila. Wade je nato zadel še met za 88:84, sedem sekund pred koncem pa dodal še proti met za končnih 89:84.

Najboljši strelec Miamija je bil Wade z 28 točkami, Bosh jih je dodal 18, ostali igralci pa niso presegli oziroma dosegli meje desetih točk. Na drugi strani je z 19 točkami in 17 skoki odlično igral Pau Gasol, Nikola Mirotić pa je vknjižil 15 točk in osem skokov.

Težko pričakovani derbi dveh najboljših moštev v Ligi NBA ta trenutek, Golden State Warriorsev in San Antonio Spursev, je bil vse prej, kot to. Bojevniki so že zgodaj zagospodarili na igrišču, vse pa je bilo odločeno že v tretji četrtini, v kateri je Golden State vodil tudi že s 30 točkami razlike. To je bila hkrati tudi končna razlika ob zmagi Bojevnikov, ki so tekmo dobili s 120:90.

Varovanci Stevea Kerra so še enkrat več dokazali, da jim trenutno nobeno moštvo v ligi ne seže do kolen. Po tem, ko so že minuli ponedeljek povsem povozili Cleveland Cavalierse, so to zdaj storili še z Ostrogami. Največ zaslug za to je imel kdo drug, kot Stephen Curry. Ta je v prvem polčasu dosegel 19 točk, nato pa samo v tretji četrtini na svoj račun dodal še 18 točk, in tekmo zaključil s 37 točkami, ob tem pa v zadnji četrtini sploh ni stopil na parket. Najboljši strelec gostov je bil Kawhi Leonard s 16 točkami.

Zanimivo je bilo v Sacramentu, kjer so Kingsi lovili šesto zaporedno zmago, Charlotte Hornetsi pa tretjo. Dvoboj je bil odločen v podaljšku, ki ga je s prostim metom 0,6 sekunde pred koncem rednega dela izsilil Kemba Walker, ki je izid poravnal na 115, nato pa zgrešil prosti met za zmago.

Pošastno tekmo, ki jo je zaključil s kar 56 točkami in 12 skoki, je odigral DeMarcus Cousins, ki je v prvem podaljšku dosegel vseh devet točk svojega moštva, a to ni bilo dovolj za zmago po prvih dodatnih petih minutah. Prav Cousins je izsilil drugi podaljšek, Walker pa je zgrešil trojko za zmago ob koncu prvega.

Cousins je tekmo zaključil po polovici drugega podaljška, ko je prejel svojo šesto osebno napako, ob vodstvu svojega moštva s 126:124. Charlotte je za tem izenačil s košem Troya Danielsa, v vodstvo je Kingse vrnil Willie Cauley-Stein, sledila pa je trojka Danielsa za 129:128, s katero je tudi odločil tekmo in Hornetsom prinesel težko prigarano zmago.

Prvo zmago so pod vodstvom novega glavnega trenerja, Tyronna Lueja, vknjižili Cleveland Cavaliersi, ki so v domači dvorani premagali Minnesoto Timberwolvse, s 114:107. Barko Cavsov je vodil LeBron James, ki je dosegel 25 točk, in bil eden izmed šestih igralcev Clevelanda, ki so dosegli dvomestno število točk. Najboljši strelec Minnesote je bil Karl-Anthony Towns s 26 točkami in 11 skoki.

Liga NBA, redni del sezone, 25. 1.:

CLEVELAND – Minnesota 114:107 (32:29, 27:26, 24:18, 31:34)
(James 25 (9 podaj), Thompson 19 (12 skokov); Towns 26 (11 skokov), LaVine 21 (6 podaj))

Washington – BOSTON 91:116 (20:22, 29:31, 21:31, 21:32)
(Porter Jr (6 skokov) in Dudley po 15, Sessions 12; Thomas 23 (9 podaj), Turner 18)

Chicago – MIAMI 84:89 (23:18, 24:31, 21:12 16:28)
(Gasol 19 (17 skokov), Mirotić 15 (8 skokov); Wade 28 (7 skokov, 5 podaj), Bosh 18 (7 skokov))

MEMPHIS – Orlando 108:102* (31:33, 33:32, 16:16, 20:19, 8:2)
(Green 30 (8 skokov), Randolph 18 (13 skokov); Harris, Vučević (14 skokov) in Fournier (5 podaj) po 16)
*Po podaljšku.

New Orleans – HOUSTON 111:112 (29:32, 31:26, 32:35, 19:19)
(Holiday 32 (9 podaj, 6 skokov), Anderson 22 (9 skokov); Harden 35 (11 skokov, 8 podaj), Ariza 31 (5 skokov))

Denver – ATLANTA 105:119 (30:31, 20:35, 26:24, 29:29)
(Barton 21 (8 skokov), Gallinari, Jokić (10 skokov) in Harris po 15; Millsap 22 (9 skokov), Horford 18)

Utah – DETROIT 92:95 (13:22, 23:26, 23:21, 33:26)
(Hood 23, Hayward 22 (5 skokov, 5 podaj); Jackson 29, Ilyasova 16 (8 skokov))

Sacramento – CHARLOTTE 128:129* (31:16, 25:30, 28:42, 31:27, 9:9, 4:5)
(Cousins 56 (12 skokov), Gay 20 (9 skokov); Daniels 28 (7 skokov), Walker 24 (8 podaj))
*Po dveh podaljških.

GOLDEN STATE – San Antonio 120:90 (29:23, 33:24, 33:19, 25:24)
(Curry 37, Livingston in Rush po 13; Leonard 16 (5 skokov), West (5 skokov) in Marjanović (6 skokov) po 12)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Beno Udrih (Miami Heat) – 21 minut, 3 točke (0/3 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 1 podaja, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe mečne mišice ni igral.