Udrih s točko več od Dragića, Phoenix slavil petič zapored (VIDEO)

Phoenix Suns od ene izmed najbolj nerazpoloženih postajajo ena najbolj vročih ekip lige. Tokrat so na gostovanju s 115:106 ugnali Sacramento in zabeležili še peto zmago zapored. Precej slabše gre v zadnjem obdobju Memphisu, ki je po odličnem začetku zdaj nanizal že štiri zaporedne poraze, danes ponoči so po podaljšku v mestu bluesa slavili Houston Rockets.

Oba slovenska predstavnika sta bila tokrat dobro razpoložena. Beno Udrih je v pičlih 21 minutah dosegel kar 17 točk, eno več od Gorana Dragića, a je slednji s peto zaporedno zmago bržkone bolj prešerne volje.

Nerešljiva uganka za Memphis je bil James Harden, ki sta mu do trojnega dvojčka zmanjkala le dva skoka, dosegel pa je kar 32 točk. Z 21 točkami in dvema ključnima prostima metoma minuto pred koncem podaljška je debitiral novinec v moštvu Josh Smith.

Memphis z 21 zmagami in 8 porazi zaseda četrto mesto na zahodu .

Phoenix je v Sacramentu dobil vse z izjemo druge četrtine. Ključno vlogo je na sredini zadnje četrtine odigral nekdanji igralec Kingsov Isaiah Thomas, ki je poprej s strani publike prejel stoječe ovacije. Organizator igre je najprej našel Marcusa Morrisa na trojki in nato še sam dosegel štiri točke, tako da je prednost dobrih 5 minut pred koncem znašala že 112:97.

Minuta tudi za Zorana

Po dolgem času je priložnost za igro dobil tudi Zoran Dragić, a se v dobri minuti ni vpisal v statistiko.

Phoenix ima na računu 17 zmag in 14 porazov, kar ga uvršča na 8. mesto zahoda.

NBA, 27. december

Sacramento Kings – PHOENIX SUNS 106:115
(Collison 19, Williams in Gay po 16; Marc. Morris 20 in 9 skokov, Bledsoe 18, G. Dragić 16 in 6 podaj v 32 minutah)

Memphis Grizzlies – HOUSTON ROCKETS 111:117 – po podaljšku
(Gasol 29, Udrih 17, 3 skokov in 2 podaji v 21 minutah; Harden 32, 8 skokov in 10 podaj, Smith 21)

Boston Celtics – BROOKLYN NETS 107:109
Orlando Magic – CLEVELAND CAVALIERS 89:98
Atlanta Hawks – MILWAUKEE BUCKS 77:107
DETROIT PISTONS – Indiana Pacers 119:109
NEW ORLEANS PELICANS – San Antonio Spurs 97:90
OKLAHOMA CITY THUNDER – Charlotte Hornets 98:75
DALLAS MAVERICKS – La Lakers 102:98
DEVNER NUGGETS – Minnesota Timberwolves 102:106