Udrih s predstavo kariere v končnici Memphis popeljal do zmage (VIDEO)

Košarkarjem Memphisa je že na prvi tekmi uspelo gladko premagati Portland. Grizliji so bili boljši s 100:86, prvi strelec gostov pa je bil Beno Udrih, ki je 20 točkam dodal še po 7 podaj in skokov ter tako prikazal najboljšo svojo predstavo v končnici kdajkoli.

Udrih je v igro vstopil ob koncu prve četrtine in zadel uvodnih šest metov, v zadnji četrtini pa je omogočil počitek povratniku, prvemu organizatorju igre Mikeu Conleyju, saj je na parketu prebil vseh 12 minut. Zadnji košarkar, ki mu je s klopi v končnici uspelo doseči 20 točk, 7 skokov in 7 podaj, je bil Nick Van Exel v letu 2003.

“Počel je vse. Že dolgo je v ligi in je učinkovit,” je po tekmi dejal trener Portlanda Terry Stotts. Memphis je sicer po polčasu vodil že za 19 točk, pred zadnjo četrtino, v kateri so gostje prednost znižali, pa za 24.

Paul in Griffin preveč za prvake

V drugi izjemno zanimivi seriji so La Clippers doma zanesljivo s 107:92 odpravili prvake iz San Antonia. Blestela je naveza Chris Paul in Blake Griffin, skupno sta dosegla 58 točk.

NBA, 20. april

Portland Trail Blazers – MEMPHIS GRIZZLIES 86:100 /0:1/
(Aldridge 32 in 14 skokov; Udrih 20, 7 skokov in 7 podaj v 24 minutah, Randolph 16 in 11 skokov)

LA CLIPPERS – San Antonio Spurs 107:92 /1:0/
(Paul 32, Griffin 26 in 12 skokov; Leonard 18, Belinelli in Duncan po 11)

ATLANTA HAWKS – Brooklyn Nets 99:92 /1:0/
(Korver 21, Carroll in Teague po 17; Johnson in Lopez po 17)

CLEVELAND CAVALIERS – Boston Celtics 113:100 /1:0/