Udrih blizu rekorda sezone, Dragić podajal, Vujačić skakal

Svoji zadnji tekmi pred odmorom zaradi All-Star vikenda, so v torek odigrali slovenski predstavniki v Ligi NBA, vsi trije pa na odmor odhajajo sklonjenih glav. Miami je kljub zelo dobri igri Bena Udriha in Gorana Dragića izgubil proti San Antoniu, New York, Saša Vujačić je zbral šest skokov, pa je priznal premoč Washingtonu.

Miami Heat so pred devetdnevnim odmorom zaradi All-Stars vikenda v Ligi NBA, doživeli visok poraz proti San Antonio Spursem. Ostroge so bile od Heata boljše s 119:101, to pa je že šesta zaporedna zmaga San Antonia nad Miamijem, od velikega finala leta 2014. Vročica bo naslednjo tekmo odigrala šele 19. februarja proti Atlanti.

Od obeh Slovencev se je tokrat najbolj izkazal Beno Udrih, ki je proti svojim nekdanjim delodajalcem in moštvu, s katerim je osvojil dva naslova prvaka Lige NBA, v 19 minutah igralnega časa, dosegel 13 točk, vknjižil pa še tri podaje. Goran Dragić je tekmo zaključil z 10 točkami, šestimi podajami, a kar štirimi izgubljenimi žogami. Tako Udrih, kot Dragić, sta odlično metala iz igre – Savinjčan je zadel pet od sedmih metov iz igre, in vse tri proste mete, Dragić pa je zadel pet od devetih metov iz igre, bil pa je dvakrat nenatančen pri prostih metih.

Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 20 točkami, Chris Bosh pa jih je vknjižil 18. Hassan Whiteside je tekmo zaključil s 14 točkami in šestimi skoki, ob tem pa bil izključen zaradi udarca s komolcem, ko je pri borbi za skok udaril Bobana Marjanovića. LaMarcus Aldridge je za San Antonio dosegel 28 točk, Kawhi Leonard pa je zbral 23 točk in devet skokov.

V tretji četrtini je Miami zaostajal že s 15 točkami razlike, kljub temu pa so se po dveh minutah igre v zadnji četrtini uspeli približati na 87:80. Tu se je tudi ustavilo, saj je Patty Mills v naslednjem napadu zadel trojko, nad njim pa je Udrih napravil prekršek, kar je Mills seveda izkoristil, San Antonio pa je znova povedel z dvomestnim številom točk. Takoj zatem sta se zapletla Whiteside in Marjanović, zaradi udarca s komolcem je bil Whiteside izključen, Marjanović pa je zadel prosti met. Ko je koš dodal še Leonard, je semafor kazal 94:80, upanja na preobrat Miamija pa ni bilo več.

Washington Wizardsi so v Madison Square Gardenu pokvarili debi Kurta Rambisa na klopi New York Knicksov. Moštvo iz Velikega jabolka je v ponedeljek namreč odpustilo glavnega trenerja, Dereka Fishera, ki očitno ni izpolnil pričakovanj predsednika kluba in nekdanjega trenerja, Phila Jacksona, ki je na Fisherjevo mesto postavil Rambisa, ki je v svoji trenerski karieri vodil Los Angeles Lakerse in Minnesoto Timberwolvse, ljudem pa je najbolj ostal v spominu kot dolgoletni pomočnik Jacksona na klopi Jezernikov.

Šok terapija ob menjavi trenerja ni bila uspešna, saj so Knicksi izgubili proti Wizardsom, s 108:111, obenem pa pustili Johnu Wallu, da prikaže eno izmed najboljših predstav sezone. Wall, ki je le nekaj dni nazaj proti Golden Stateu dosegel 41 točk in 10 podaj, se je tokrat izkazal s 28 točkami in 17 podajami, v končnici tekme pa je zadel še odločilne proste mete, s katerimi je svojemu moštvu zagotovil zmago. Carmelo Anthony je za Knickse, ki so izgubili šestič zapored, vknjižil 33 točk in 13 skokov, Kristaps Porzingis je dodal 20 točk.

Saša Vujačić je tekmo zaključil brez točk, zgrešil je vse tri mete iz igre, kljub temu pa je šestkrat uspešno skočil za žogo, dodal pa še dve podaji in eno ukradeno žogo. Tudi Kratkohlačniki bodo, tako kot Miami, svojo sezono nadaljevali 19. februarja, ko bodo obiskali Brooklyn Netse.

Sedmo zaporedno zmago so v Teksasu proti Dallas Mavericksom zabeležili Utah Jazz Igorja Kokoškova. Za to so potrebovali podaljšek in junaštvo v izdihljajih tekme s strani Gordona Haywarda, ki je 4,2 sekundi pred koncem zadel met za končnih 121:119.

Utah je tako prekinil kar deset tekem trajajoči niz porazov proti Dallasu. Zadnjo zmago so v dvorani, kjer domujejo Mavericksi, zabeležili daljnega 9. januarja 2010. Rodney Hood je tekmo zaključil z 20 točkami, Hayward jih je imel 20. Za Dallas je 24 točk dosegel Chandler Parsons.

Ponovitev finala zahodne konference iz minule sezone, med Golden State Warriorsi in Houston Rocketsi, je vnovič pripadla Bojevnikom, ki so v Oracle Areni slavilo zmago s 123:110. Rezultat je bil še na začetku zadnje četrtine izenačen, nato pa je stvari v svoje roke prevzel Harrison Barnes, v tem delu igre dosegel večino svojih točk, in Warriorsem zagotovil 42. zaporedno domačo zmago.

Stephen Curry je bil znova sijajen, tekmo je zaključil s 35 točkami, devetimi podajami in petimi skoki, Barnes je dosegel 19 točk, pod obročem pa je odlično igral Andrew Bogut, ki je dosegel 13 točk, zbral 11 skokov in podelil šest blokad. James Harden je za Houston dosegel 37 točk, a je bilo to premalo za presenečenje.

Liga NBA, redni del sezone, 9. 2.:

Miami – SAN ANTONIO 101:119 (24:20, 23:34, 28:31, 26:34)
(Wade 20 (5 podaj), Bosh 18 (5 skokov); Aldridge 28, Leonard 23 (9 skokov))

New York – WASHINGTON 108:111 (21:35, 29:28, 33:20, 25:28)
(Anthony 33 (13 skokov), Porzingis 20 (5 skokov); Wall 28 (17 podaj, 5 skokov), Beal 26)

MILWAUKEE – Boston 112:111 (26:30, 27:24, 40:20, 19:37)
(Monroe 29 (12 skokov), Middleton 20 (5 skokov, 5 podaj); Crowder (5 skokov) in Bradley po 18, Thomas in Olynyk po 15)

Dallas – UTAH 119:121* (29:21, 29:30, 29:27, 23:32, 9:11)
(Parsons 24, Williams 23 (5 podaj); Hood 29 (5 skokov, 5 podaj), Hayward 20 (5 skokov))
*Po podaljšku.

GOLDEN STATE – Houston 123:110 (42:27, 27:39, 24:27, 30:17)
(Curry 35 (9 podaj, 5 skokov), Barnes 19 (7 skokov); Harden 37 (5 skokov, 5 podaj), Ariza 19 (7 skokov).

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 10 točk (5/9 za dve, 0/2 PM), 1 skok, 6 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 19 minut, 13 točk (5/7 za dve, 3/3 PM), 1 skok, 3 podaje in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 14 minut (0/1 za dve, 0/2 za tri), 6 skokov, 2 podaji in 1 pridobljena žoga.