U20 v 2. polčasu strla Slovake, Alibegović 1. strelec

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let je v soboto odigrala drugo tekmo na evropskem prvenstvu divizije B. Slovenci so se pomerili s Slovaško in zanesljivo dobili tudi tekmo drugega kola (71:49). V nedeljo se bodo Slovenci pomerili z Moldavijo, nato sledi dan premora.

EP U20, B divizija, 2. krog, 14.7.
SLOVENIJA – Slovaška 71:49 (16:15, 13:13, 21:9, 21:12)
Strelci za Slovenijo: Alibegović 15, Bratec 11, Macura 10 (8 skokov), Stipaničev, Jurček (5 podaj) in Ožegović po 6, Dornik (12 skokov) in Oman po 5, Vesel 4 (5 skokov), Strmčnik 3, Zajc, Škedelj.

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let se je v soboto na drugi tekmi evropskega prvenstva divizije B pomerila s Slovaško in tudi na drugi tekmi zanesljivo zabeležila dve točki.

Slovenija je srečanje 2. kola EP divizije B začeli v postavi Bratec, Macura, Strmčnik, Jurček in Oman. Reprezentanci sta bili v prvem polčasu zelo izenačeni, kar priča tudi podatek, da so Slovenci v prvih dvajsetih minutah vodili največ za šest, Slovaki pa za dve točki. Hkrati sta bili obe ekipi zelo nerazpoloženi v napadu. Večino prvega polčasa so bili sicer v rahlem vodstvu Slovenci, dobri dve minuti do najdaljšega odmora na srečanju pa so Slovaki ponovno povedli (24:23). Ob odhodu na najdaljši odmor so s točko vodili varovanci Daliborja Damjanovića. Slovenija je v prvem polčasu izgubila kar 10 žog, iz igre so Slovenci metali le s 34-odstotno uspešnostjo.

Slovenski košarkarji so v drugem polčasu zaigrali bolje in predvsem z boljšo igro v napadu napravili prvo občutnejšo prednost na srečanju. Ob koncu tretje četrtine so slovenski košarkarji vodili s +13. V zadnjem delu obračuna je slovenska izbrana vrsta prednost le še poviševala, štiri minute do konca srečanja so Slovenci prvič povedli za 20 (63:43). Največ je Slovenija vodila za 26, na koncu pa je semafor kazal rezultat 71:49 v slovensko korist. Slovaki so bili izredno nerazpoloženi pri metu (12/36 za 2, 4/9 PM).

V slovenski izbrani vrsti so trije košarkarji dosegli dvomestno število točk. Največ točk je prispeval Denis Alibegović (15), Aljaž Bratec se je ustavil pri 11, Jurij Macura pa je desetim točkam dodal še osem skokov.

V nedeljo se bo Slovenija na tekmi tretjega kola ob 12.45 srečala z Moldavijo.