U20: Tesen poraz proti Rusiji

Varovanci Aleksandra Sekulića so v nedeljo odigrali še tretje srečanje na turnirju v Dubrovniku. Tako kot na petkovem srečanju proti Hrvatom, so Slovenci tudi redni del tekme proti Rusiji zaključili z izenačenim rezultatom. Po podaljšku so parket dvignjenih glav zapustili Rusi, ki so zmagali z rezultatom 83:81.

Slovenci so od petka do nedelje nastopali na močnem pripravljalnem turnirju v Dubrovniku. V petek so bili od naših košarkarjev po podaljšku boljši Hrvati, v soboto so morali Slovenci priznati premoč Črnogorcem. Na nedeljskem obračunu so naši selekciji fantov do 20 let nasproti stali Rusi. Tekma se je po štiridesetih minutah zaključila z rezultatom 72:72, po podaljšku pa so bili uspešnejši Rusi, ki so slavili zmago z rezultatom 83:81. Tudi na tretjem srečanju je bil najboljši strelec ekipe, ki jo vodi Aleksander Sekulič, Urban Durnik, ki je dosegel 23 točk.

Slovence evropsko prvenstvo na Kreti čaka med 15. in 23. julijem. V skupini D se bodo pomerili z Italijo, Španijo in Srbijo.

Pripravljalna tekma, 25.6.
Slovenija – RUSIJA 81:83 (16:17, 21:12, 18:21, 17:22, 9:11) *po podaljšku
Slovenija: Durnik 23, Šiško 14, Macura 7, Bratec 7, Barič 7, Martinčič 6, Vesel 5, Ledl 4, Mulaomerović 4, Oman 2, Habat 2, Rožanc, Dornik.

Aleksander Sekulić, selektor slovenske reprezentance:
“Na današnji tekmi je bil viden napredek v naši igri. Predvsem prvi polčas smo dominirali, v drugem smo z neumnimi napakami dovolili visokim Rusom, da se vrnejo v igro. Že v rednem delu smo s slabim izvajanjem prostih metov zapravili zmago v zaključku. Enako se je ponovilo v podaljšku. Kljub temu smo lahko zadovoljni s prikazanim.”