U20: Slovenke boljše od Italije

Slovenska ženska reprezentanca do 20 let nadaljuje s pripravami na evropsko prvenstvo na Portugalskem. V soboto so se Slovenke pomerile z reprezentanco Italije in dosegle drugo zmago na pripravljalnih tekmah.

Pripravljalna tekma, 24.6.
Italija – SLOVENIJA 52:63 (15:13, 11:17, 14:17, 12:16)
Slovenija: Ocvirk 18, Prezelj 17, Krošelj 7, Goršič 5, Gwashavanhu in Cvijanovič po 4, Friškovec 3, Jakovina in Stefanoski po 2, Prevodnik 1, Ramšak, Verčič, Kramžar, Dautović.

STATISTIKA

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je v soboto odigrala tretjo pripravljalno tekmo na evropsko prvenstvo, ki bo potekalo med 8. in 16. julijem na Portugalskem. Slovenkam sta se po končanem članskem evropskem prvenstvu pridružili dve izmed nosilk igre, Larisa Ocvirk in Annamaria Prezelj, reprezentanco pa je vodil Damir Grgić.

Tekma v Pesaru je potekala zelo izenačeno, Slovenke so po polčasu vodile za štiri točke. Tudi v tretji in četrti četrtini so bile Slovenke za malenkost boljše in na koncu slavile zmago z rezultatom 63:52. Po turnirju na Češkem, kjer je slovenska četa zabeležila zmago in poraz, je bila to druga slovenska zmaga v pripravljalnem obdobju.

Za slovensko reprezentanco sta največ točk prispevali “novinki” v izbrani vrsti. Larisa Ocvirk je dosegla 18 točk, Annamaria Prezelj je dosegla eno manj. Aleksandra Krošelj pa je v statistiko zabeležila 7 točk.

Slovenke jutri čaka še en obračun z Italijankami, nato pa bodo priprave na evropsko prvenstvo nadaljevale v Slovenj Gradcu.

Annamaria Prezelj, slovenska reprezentantka:
“Najprej bi rada čestitala soigralkam za zmago. Ne glede na to, da smo v dani zasedbi skupaj šele kratek čas, pravzaprav pred to tekmo le na dveh treningih, smo na nasprotnika dobro reagirale. Vseeno pa verjamem, da imamo še veliko prostora za napredek.”