U20 brez zmage iz Italije, nov zbor v Laškem

Slovenska reprezentanca do dvajset let je v nedeljo odigrala tretjo tekmo na Adidas kampu proti Team All Star in doživela še tretji poraz v pripravljalnem obdobju. Slovenski košarkarji bodo s pripravami na evropsko prvenstvo na Kreti nadaljevali v petek, ko se bodo zbrali v Laškem.

Izbrana vrsta Aleksandra Sekuliča je na tretji tekmi Adidas kampa v Trevisu doživela visok poraz proti Team All Star. Slovenci so bili neuspešni tudi na prejšnjih dveh obračunih v sklopu Adidas kampa proti ekipama selekcije ZDA in Team Path.

Za razliko od prvih dveh srečanj so slovenski košarkarji tretjo tekmo začeli boljše in do konca prvega polčasa držali stik s košarkarji Team All Star. Slovenska četa je na polčasu za nasprotniki zaostajala le za štiri točke. V nadaljevanju obračuna so Slovenci popustili in so v zadnjih dveh četrtinah dosegli le 17 točk, na drugi strani pa so igralci Team All Star zadevali iz vseh možnih položajev in v zadnjih dveh četrtinah dosegli večje število točk kot reprezentanca Slovenije na celotnem srečanju. Končni rezultat je znašal 83:45 v korist Team All Star.

Urban Durnik je bil z dvanajstimi točkami zopet najboljši posameznik v slovenski izbrani vrsti in edini, ki je dosegel dvomestno število točk. Luka Rožanc je prispeval osem točk, Nejc Martinčič pa jih je v statistiko vpisal sedem.

Slovenska reprezentanca do 20 let bo priprave nadaljevala v Laškem, 15. julija pa jo čaka prvi obračun na evropskem prvenstvu na Kreti. Slovenci bodo na EP nastopili v skupini D, skupaj s Španci, Srbi in Italijani.