U18: Slovenija že v polfinalu, tam pa s Švedi

Rubrika: Reprezentanca

Moška mladinska reprezentanca je na evropskem prvenstvu divizije B na zadnji tekmi drugega dela prvenstva premagala Poljsko, z 80:70, in tako postala edina neporažena reprezentanca na prvenstvu! V polfinalu se bodo naši srečali z reprezentanco Švedske!

3007_mladinci_00
Mladinci so že v polfinalu (foto: FibaEurope)

EP U18, B divizija,2. del, 2. krog, 30.7.
SLOVENIJA – Poljska 80:70 (15:12, 16:27, 28:15, 21:16)

Slovenija: Ožegovič 19 (7 skokov), Marinč, Martinčič, Čančar 16 (6 skokov), Kraljević 11, Barič 3, Vesel 13 (6 skokov), Bratec 6, Šiško, Jurček 12 (5 skokov), Janežič, Habat.
Poljska: Kapa 11, Scibisz 7, Ponitka, Kierlewicz 6, Gruszcynski 9, Rutkowski 8, Sewiol 2, Mijakowski 2, Kiwilsza 4, Kolenda, Dziewa 4, Bender 17.

Edini neporaženi

Slovenija na evropskem prvenstvu divizije B še naprej ne pozna poraza, in v sobotni polfinale vstopa iz najboljšega izhodišča v skupini A. Varovanci Aleksandra Sekulića so na drugi tekmi drugega dela prvenstva po novem odličnem drugem polčasu, premagali Poljsko, z 80:70. Slovenska reprezentanca je edina, ki na tem prvenstvu še ni doživela poraza!

Zanimivo, Poljska je iz igre metala bolje, kot Slovenija (55,8%/50,0%), a naši so imeli več razpoloženih igralcev. Kar pet jih je znova doseglo vsaj deset točk – Luka Kraljević 11, Žiga Jurček 12 (pet skokov), Matic Vesel 13 (šest skokov), Vlatko Čančar 16 (šest skokov) in Gaber Ožegovič 19 (sedem skokov).

Slovenci so dobili skok (33:24), posledično pa so dosegli tudi več točk iz druge akcije (23:14).

Po prvi četrtini so bili v prednosti Slovenci, a v drugem delu igre so Poljaki dvignili tempo, dosegli kar 27 točk, in na glavni odmor odšli z naskokom osmih točk (39:31).

Na začetku drugega polčasa je Poljska svojo prednost dvignila že na 44:31, nato pa se je naši reprezentanci končno odprlo, in začel se je veliki preobrat. Do konca četrtine je tako poljski reprezentanci uspelo doseči le deset točk, naši pa so jih dosegli kar 28, in v zadnjih deset minut vstopili z naskokom petih točk (59:54).

V zadnjem delu

Do odločilne razlike je Slovenija prišla v drugi polovici tretje in na začetku zadnje četrtine, ko Poljska kar pet minut ni dosegla točke, naši pa so jih dali kar 18. Vodstvo naših je naraščalo iz minute v minuto, zaostanek pa so Poljaki nekoliko zmanjšali šele v zadnjih trenutkih tekme, ko je bilo že vse odločeno. Slovenci so se na koncu veselili zmage z 80:70.

Aleksander Sekulić, glavni trener moške reprezentance U18:
Tekma, ki ni bila tako pomembna, saj smo se oboji že uvrstili v polfinale, še zdaleč ni bila nezanimiva, saj sta si obe moštvi želeli zmage. Prvi polčas so Poljaki odigrali bolje od nas, v drugem polčasu pa smo bili boljši mi. Čestitke mojim fantom za novo zmago. Kot povem vsakič, bom znova poudaril – za nas je najbolj pomembna naslednja tekma. V naših mislih je že polfinalna tekma s Švedsko.