U18: Slovenija klonila šele po podaljšku

Moška reprezentanca do 18 let je izgubila prvo tekmo mednarodnega turnirja v Italiji. Za varovance Tomaža Fartka je bila po podaljšku usodna reprezentanca Turčije, ki je na koncu slavila zmago s 84:77. Naš najboljši strelec je bil Matic Vesel s 15 točkami.

0807_u18

V prihodnjih dneh se bodo Slovenci na turnirju pomerili še z reprezentancama domače Italije in Grčije, s katerimi so se naši v tem pripravljalnem obdobju že dvakrat srečali.

Pripravljalna tekma, U18, 7.7.
Slovenija – TURČIJA 77:84* (16:16, 13:25, 17:16, 27:16, 4:11)
Slovenija: Dornik 7, Miklavčič, Škedelj 11, Kunc, Šuša 13, Bratec 12, Šteblaj, Vesel 15, Janežič, Jurček 12, Mlakar 5, Grdadolnik 2.
*Po podaljšku.

Tomaž Fartek, glavni trener moške reprezentance U18:
“Proti močnim Turkom smo tekmo odprli čvrsto in samozavestno. Na začetku smo imeli malo težav s skokom, ki so bile predvsem posledica nezbranosti in preslabega sodelovanja vseh petih igralcev na igrišču. V drugi četrtini smo pustili, da nam napake pridejo do živega in namesto, da bi jih popravili, je bilo v naši igri preveč obžalovanja, na račun katerega pa je trpela obramba. V drugem polčasu smo držali korak s Turki, in ko je njihova igra padla, smo bili pripravljeni na povratek v tekmo. V zaključku smo imeli prednost, ki jo moramo na prihodnjih tekmah znati zadržati in unovčiti. Žal mi je, da nam je ponovno malo zmanjkalo, vendar upam, da se fantje zavedajo, da smo na pravi poti, in da stvari, ki so ta trenutek za nas usodne, še vedno lahko izboljšamo.”