U18: Na krilih Kraljevića Slovenija v A divizijo!

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška mladinska reprezentanca bo v letu 2016 znova nastopala na evropskem prvenstvu divizije A! Reprezentanca pod vodstvom Aleksandra Sekulića, je na tekmi za tretje mesto z 78:60 premagala Poljsko, in s tem prvenstvo zaključila na tretjem mestu. Naši so na devetih tekmah zmago slavili kar osemkrat.

EP U18, B divizija, tekma za 3. mesto, 2.8.
SLOVENIJA – Poljska 78:60 (21:14, 26:16, 17:12, 14:18)
Slovenija: Ožegovič 14 (9 skokov), Marinč, Martinčič 7, Čančar 7, Kraljević 17 (10 skokov), Barič 10, Vesel 1, Bratec 5, Šiško 9, Jurček 2, Janežič 2, Habat 4.
Poljska: Kapa, Scibisz 5, Ponitka, Kierlewicz 11, Gruszcynski 16 (5 skokov), Rutowski 4, Sewiol 2, Mijakowski 2, Kiwilsza 2, Kolenda 8, Dziewa 4 (7 skokov), Bender 6.

Spet med elito

Slovenska moška mladinska reprezentanca se po dveh letih igranja v diviziji B, v letu 2016 vrača v divizijo A! Ekipa pod vodstvom Aleksandra Sekulića je na tekmi za tretje mesto na evropskem prvenstvu divizije B v Oberwartu, zanesljivo, z 78:60, premagala Poljsko, in s tem prvenstvo zaključila na tretjem mestu.

Slovenija je na tem evropskem prvenstvu, na devetih tekmah dobila kar osem tekem. Prvenstvo so naši začeli s sedmimi zaporednimi zmagami, v polfinalu jih je nato ustavila Švedska, jezo zaradi neuvrstitve v finale pa so naši v nedeljo sprostili nad Poljsko.

Dvojni dvojček je s 17 točkami in desetimi skoki vknjižil Luka Kraljević, Gaber Ožegovič je dosegel 14 točk in devet skokov, dvomestno število točk pa je z desetimi dosegel še Nejc Barič.

Nikoli ogroženo

Poljska je bolje vstopila v tekmo in v prvi četrtini celo povedla za šest točk, nato pa je slovenska reprezentanca zagnala svoje motorje. Dvoboj sta odločila dva delna izida. Prvi se je zgodil v drugi četrtini, ko so naši vodstvo desetih točk (32:22), pretvorili v prednost 20 točk (45:25), drugi pa v tretji četrtini, ko so naši tekmo tudi dokončno prelomili. Poljaki v tem delu igre kar šest minut niso dosegli točke, naši pa so se oddaljili na 62:33, in razrešili vprašanje zmagovalca tekme za tretje mesto. V zadnji četrtini je poljska reprezentanca nekoliko zmanjšala zaostanek, a zmaga Slovenije, z 78:60, ni bila nikoli pod vprašajem.