U18: Mladinci nadaljujejo suvereno v Avstriji

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška mladinska reprezentanca na evropskem prvenstvu divizije B tudi po šestih tekmah še ne pozna poraza! Slovenci so tokrat s 76:55 premagali Anglijo (Carey je dosegel 16 točk) in napravili velik korak k uvrstitvi prvega mesta v skupini E, in s tem boljšemu izhodišču pred polfinalom prvenstva. S 14 točkami in petimi podajami se je izkazal Žan Mark Šiško.

3007_mladinci_00
Slovenci navdušili (foto: FibaEurope)

EP U18, B divizija, 2. del, 1. krog, 29.7.
Anglija – SLOVENIJA 55:76 (8:9, 17:17, 18:31, 12:19)

Slovenija: Ožegovič 5, Marinč 11, Martinčič, Čančar 13 (6 skokov), Kraljević 6 (10 skokov), Barič 12, Vesel 5 (6 skokov), Bratec, Šiško 14 (5 podaj), Jurček 10, Janežič, Habat.

Aleksander Sekulić, glavni trener moške reprezentance U18:
To, kar smo pričakovali pred tekmo, se je zgodilo tudi na tekmi. Dvoboj z Anglijo je bil zelo težak, predvsem v prvem polčasu. Nikakor nam ni stekla igra v napadu, kar je bilo tudi za pričakovati, saj smo imeli med prvim in drugim delom prvenstva dan odmora. V drugem polčasu smo se v napadu sprostili, odigrali tako kot znamo in potem je bilo vse skupaj veliko lažje.